Strona główna 0_Slider Sztafeta olimpijska w mistrzowskiej obsadzie i w deszczu

Sztafeta olimpijska w mistrzowskiej obsadzie i w deszczu [FOTO]

0

Świdnica cały czas znajduje się w centrum bicia rekordu Guinessa w 365 Triathlon, czyli najdłuższym wyzwaniu sportowym na świecie. Świdniczanie pomagają Adrianowi Kosterze, który ma za sobą już mordercze próby w wodzie i na rowerze, a dziś w Parku Centralnym miała miejsce „Sztafeta Olimpijska” w mocnej, mistrzowskiej obsadzie. Niestety, na frekwencję niekorzystny wpływ miała fatalna pogoda.

Biegowa impreza rozpoczęła się od sztafety, w skład której weszli wcześniej zarejestrowani chętni biegacze ze Świdnicy i okolic oraz wyjątkowi goście wydarzenia. Swoją formę na trasie można było sprawdzić u boku znanych i utytułowanych polskich sportowców. Mowa o mistrzu świata i rekordziście Polski na dystansie 4×400 metrów Robercie Maćkowiaku, mistrzu świata na dystansie 4x400m Jacku Bocianie oraz halowym mistrzu świata i Europy na 4x400m Łukaszu Krawczuku. Panowie byli kapitanami swoich drużyn i stanęli do rywalizacji w sztafecie na dystansie 4x1km. Każdy chętny mógł do nich dołączyć i wspólnie przebiec trasę wyzwania. Przygotowano także warsztaty z biegania oraz biegania w sztafecie, gdzie chętni mogli dowiedzieć się jak poprawnie biegać, jak poprawić technikę w trakcie biegu oraz porozmawiać z utytułowanymi, polskimi sportowcami, którzy dzielili się swoim doświadczeniem.

Jednocześnie można było wspierać Adriana Kosterę, który od 3 lutego zmaga się z wyzwaniem 365 Triathlon. Jego cel to pokonać w ciągu roku dystans dłuższy od równika. 1205 km w wodzie i 31 132 km na rowerze – te dwa etapy Adrian już zaliczył, a teraz przed nim 7 833 km w butach do biegania. Adrian ma do pokonania codziennie dystans 55 kilometrów po ścieżkach w Parku Centralnym, aby móc zgodnie z planem ukończyć wyzwanie z sukcesem. Więcej o całym wyzwaniu przeczytasz klikając w link: https://swidnica24.pl/2024/01/biegaj-w-swidnicy-po-rekord-guinnessa/

/MDvR, FOTO: Mariusz Ordyniec/

Poprzedni artykułTrzy kociaki szukają domu
Następny artykułDla kogo 1,5% podatku? Wesprzyj Michała Szalińskiego ze Świdnicy