Strona główna 0_Slider Skarby lutowej Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości

Skarby lutowej Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości [FOTO/VIDEO]

0

Pochmurna aura nie zniechęciła handlarzy i miłośników rzeczy niezwykłych, którzy pojawili się w centrum Świdnicy podczas odbywającej się w niedzielę Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości.

Świdnicka Giełda Staroci Numizmatów i Osobliwości już od pięćdziesięciu lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już dostać nie można. Podczas świdnickiej giełdy stałe spotkania mają kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można na niej meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku. Nie brakuje też zabawek, porcelany, szkła i starych pocztówek.

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości jest organizowana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w godzinach 8.00 – 14.00. Stoiska rozkładają się w Rynku, na ul. Łukowej, Pułaskiego, Bohaterów Getta, placu Grunwaldzkim i w Zaułku Świętokrzyskim. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

Mimo pochmurnej aury, w pierwszą niedzielę lutego chętnych do polowania na najróżniejsze skarby na świdnickim Rynku oraz przyległych uliczkach nie zabrakło. Dla tych, którzy nie zdążyli odwiedzić świdnickiej giełdy przygotowaliśmy krótki, wirtualny spacer.

fot. Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułKarnawałowy bal Przedszkola Miejskiego nr 3 [FOTO]
Następny artykułTarg Ziemi zadebiutował w nowym miejscu [FOTO/VIDEO]