Strona główna Sport Inne Sięgamy po mistrzostwo strefy wałbrzyskiej!

Sięgamy po mistrzostwo strefy wałbrzyskiej!

0

Koszykarze z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy zostali mistrzami strefy wałbrzyskiej i wywalczyli przepustkę do dolnośląskiego finału. Świdniczanie są już zatem w najlepszej czwórce zespołów z terenu naszego województwa i w połowie marca powalczą w w wielkim finale.

Tym razem chłopcy zawiesili wysoko poprzeczkę koleżankom ze szkoły. W turnieju w Hali Mistrzów w Wałbrzychu nasza reprezentacja po niezwykle ciekawych i emocjonujących meczach kolejno pokonała IV Liceum Ogólnokształcące z Wałbrzycha, I Liceum Ogólnokształcące z Wałbrzycha i Liceum Ogólnokształcące z Kłodzka. Chyba najbardziej emocjonującym meczem był ten pierwszy z mistrzem z ubiegłego roku – IV LO w Wałbrzychu. Prowadzenie zmieniało się co trochę w końcówce, to jednak my zachowaliśmy więcej zimnej krwi i wygraliśmy 32:29. Kolejny mecz z I LO Wałbrzych wygraliśmy dość pewnie 38:23. W finale na minutę przed końcem wygrywaliśmy tylko dwoma punktami, jednak to nam udało się opanować nerwy, wygrać z LO Kłodzko i jak to podsumowała organizatorka zawodów – pani Annabela Wierzbicka powtórzyć sukces po dokładnie 16 latach. Brawa dla drużyny, brawo nasi uczniowie. Przecież na lekcjach wf-u przez swoje zaangażowanie zmuszacie swoich kolegów z reprezentacji do wysiłku. Jesteśmy już na pewno czwartą drużyną w województwie, a zrobimy wszystko, aby być pierwszą! Do finałów wojewódzkich jeszcze sporo czasu, ponieważ odbędą się one 18 marca. Wielkim wydarzeniem byłoby zorganizowanie tego finału w Świdnicy – przekazują szczęśliwi przedstawiciele nowych mistrzów strefy wałbrzyskiej w koszykówce mężczyzn.

Skład drużyny II LO Świdnica: Filip Dadas, Jan Kaźmierczak, Igor Szopa, Karol Wiatrowski, Krzysztof Wyszyński, Jakub Safian, Jakub Miecznikiewicz, Piotr Stupecki, Piotr Dziadura, Szymon Mrzygłód, Michał Hajduga. Opiekunem drużyny jest Maciej Wodziński.