Strona główna 0_Slider Rolnicy szykują kilkudniowy protest. Ciągniki zablokują „trzydziestkę piątkę”

Rolnicy szykują kilkudniowy protest. Ciągniki zablokują „trzydziestkę piątkę”

0

Rolnicy oraz związkowcy zapowiadają zorganizowanie trwającego pięć dni protestu na drodze krajowej nr 35. Zablokowane zostanie główne skrzyżowanie w Marcinowicach, a trasą łączącą Świdnicę z Wrocławiem będą poruszać się kolumny ciągników. Rolnicy z regionu planują również manifestacje przed lokalnymi urzędami gmin, przed którymi będą wysypywać zboże na znak protestu przeciwko wysokości podatku rolnego.

Przypomnijmy, 31 stycznia władze Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” jednogłośnie podjęły decyzję o ogłoszeniu strajku generalnego rolników na terenie całego kraju, który rozpocznie się blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad w poszczególnych województwach. Wśród głównych postulatów rolnicy wymieniają: sprzeciw wobec Europejskiego Zielonego Ładu oraz importu produktów rolnych z Ukrainy, a także żądanie wypłaty dopłat za 2023 rok.

W związku z ogłoszonym strajkiem, rolnicy już kilkukrotnie organizowali protesty na drogach powiatu świdnickiego. Teraz zapowiadają kilkudniową akcję protestacyjną, która rozpocznie się w najbliższy piątek, 23 lutego. Jak informuje Urząd Gminy Marcinowice, tego dnia od godziny 9.00 do 13.00 kolumna ciągników będzie przemieszczać się drogą krajową nr 35 między Marcinowicami a Tworzyjanowem, natomiast w godzinach od 13.00 do 17.00 zapowiadane są utrudnienia w ruchu na „trzydziestce piątce”, które związane będą z blokadą skrzyżowania ulic Świdnickiej z Kwiatową i Kolejową w Marcinowicach.

Protest będzie kontynuowany w przyszłym tygodniu i potrwa do końca miesiąca. W dniach 26-29 lutego, od poniedziałku do czwartku w godzinach 13.00-17.00 rolnicy planują blokować główne skrzyżowanie w Marcinowicach. Dodatkowo, na 29 lutego planowany jest przejazd kolumny ciągników na drodze krajowej nr 35. W tym przypadku utrudnień w ruchu można spodziewać się w godzinach 9.00-13.00.

/mn/

Poprzedni artykułKosztowna przejażdżka hulajnogą
Następny artykułW środowy wieczór z Rokitą