Strona główna Temat dnia Rolnicy rozpoczynają protesty

Rolnicy rozpoczynają protesty

0

Rolnicy rozpoczęli ogólnopolski protest. Na terenie powiatu świdnickiego nie są planowane blokady, trzeba się liczyć z utrudnieniami.

– Z uwagi na planowane w całym kraju protesty rolników informujemy, że dziś 20 lutego 2024r. od godzinach 10.00 na terenie powiatu świdnickiego może dojść do utrudnień w ruchu drogowym. Protestujący rolnicy około godziny 10.00 wyruszą ze Strzegomia drogą krajową nr 5 przez Dobromierz i kierować będą się w stronę Sadów Dolnych w gminie Bolków w powiecie jaworskim – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. Blokady zapowiadane są również przy wjeździe do Wrocławia na drodze krajowej nr 35. Utrudnienia mają potrwać do wieczora.

31 stycznia władze Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” jednogłośnie podjęły decyzję o ogłoszeniu strajku generalnego rolników na terenie całego kraju, który rozpocznie się blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad w poszczególnych województwach. Wśród głównych postulatów rolnicy wymieniają: sprzeciw wobec Europejskiego Zielonego Ładu oraz importu produktów rolnych z Ukrainy, a także żądanie wypłaty dopłat za 2023 rok.

/red./
Na zdjęciach protest na węźle drogowym w Sadach Dolnych, w którym uczestniczą również rolnicy z powiatu świdnickiego:

Poprzedni artykułNajlepsze powerbanki w pogotowiu – bądź zawsze przygotowany z marką Forcell!
Następny artykułIdealna sukienka dla dziewczynki na pierwsze urodziny