Strona główna 0_Slider Przypięli łyżwy i wsparli świdnickie zwierzaki z Pogodnej

Przypięli łyżwy i wsparli świdnickie zwierzaki z Pogodnej [FOTO]

0

Po raz drugi świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt zaprosił na charytatywną ślizgawkę. Cały dochód zostanie przeznaczony na utrzymanie i leczenie podopiecznych miejskiej placówki z Pogodnej 3 w Świdnicy.

Już po raz drugi poranna ślizgawka na lodowisku przy ul. Śląskiej została dedykowana zwierzakom ze schroniska. Dla psów i kotów przeznaczony zostanie cały wpływ z biletów, a dwugodzinna jazda kosztowała każdego łyżwiarza 25 złotych. Dodatkowo można było wrzucić datki do puszki, kupić ciasta i gadżety Fundacji Mam Pomysł, która jest operatorem schroniska. Stoisko przygotowali pracownicy i wolontariusze, nie zabrakło także przedstawiciela zwierzęcej ferajny.

Jak informuje prezes Fundacji, Adrianna Kaszuba, na tafli pojawiło się 80 łyżwiarzy. Efekt dzisiejszej akcji to 3 731 złotych.

Zwierzaki z Pogodnej można wspierać każdego dnia, angażując się w wolontariat, adopcje wirtualne i liczne działania, inicjowane przez schronisko. Największym darem będzie kochający i odpowiedzialny dom. Jakie psy i koty czekają na nowych właścicieli, można sprawdzić na stronie schroniskoswidnica.pl.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZawracał na krajowej 5 i doprowadził do zderzenia [FOTO]
Następny artykułPrzeżyli gehennę. 84. rocznica zsyłek na Sybir