Strona główna 0_Slider Poważnie ucierpiała w wypadku, teraz walczy o samodzielność. Cegiełkę do zbiórki będzie...

Poważnie ucierpiała w wypadku, teraz walczy o samodzielność. Cegiełkę do zbiórki będzie można dołożyć podczas charytatywnego występu

0

Na umożliwiającą powrót do sprawności rehabilitację prowadzona jest zbiórka na rzecz Weroniki Makowskiej z Jaworzyny Śląskiej, która została poważnie ranna w wyniku wypadku drogowego. Swoje wsparcie będzie można przekazać również podczas zbliżającego się występu kabaretowego w wykonaniu Roberta Korólczyka – lidera Kabaretu Młodych Panów.

29 października 2022 roku w Piotrowicach Świdnickich Weronika Makowska uległa wypadkowi samochodowemu. – Cudem udało się ją uratować, auto zostało całkowicie zniszczone. Weronikę przewieziono do szpitala, gdzie przeszła dwie operacje kręgosłupa. Były połamania wielodłamkowe, uraz rdzenia, odma płucna, połamane żebra i urazy głowy. Stan był krytyczny. Weronika mimo nieciekawych prognoz walczyła i nadal walczy jak lwica. Wypadek przerwał realizację planów, marzeń, pewnych perspektyw, doprowadził do utraty ukochanej pracy jako technik weterynarii – opisuje mama dziewczyny.

To bardzo trudny czas, tym bardziej, że po wielu wizytach u lekarzy, badaniach, konsyliach potwierdzono wcześniejsze podejrzenia – rdzeń kręgosłupa jest przerwany, Weronika nie będzie chodzić. Nastąpił paraliż kończyn dolnych, wystąpiły również uszkodzenia amplitud nerwowych. Dlatego ważne dla Weroniki są rehabilitacje specjalistyczne, które pomogą jej w utrzymaniu sprawności na poziomie, który osiągnęła – mówi Anna Makowska.

Mimo tragedii i ciężaru z tym związanego w sercu, umyśle i duszy moja córka bardzo się stara, by funkcjonować jak najlepiej i radzić sobie jak najsamodzielniej. Do tego dochodzą jeszcze leczenie rany otwartej, odleżyny i częste antybiotykoterapie. Jest ciężko i musimy zrobić wszystko, by Weronika mogła żyć w miarę normalnie, a to się wiąże z dużym wydatkiem. Leczenie jest drogie. Bardzo prosimy o pomoc i dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, dobre serca, słowa otuchy. Dobrze wiedzieć, że nie jest się samemu – podkreśla mama Weroniki.

Weronikę można wesprzeć poprzez stronę fundacji „Mam moc”, której jest podopieczną, przekazując pomoc za pośrednictwem portalu siepomaga oraz licytując przedmioty wystawione przez przyjaciół i znajomych Weroniki na Facebooku. Wsparcie będzie można również przekazać podczas wydarzenia charytatywnego, które odbędzie się 5 marca w hali sportowo-edukacyjnej przy ulicy Świdnickiej 15A w Jaworzynie Śląskiej.

„Robert Korólczyk – One Man Show” w szczytnym celu

5 marca 2024 roku zapraszamy na występ kabaretowy Roberta Korólczyka – lidera Kabaretu Młodych Panów, który wystąpi w programie zatytułowanym „One man show”. Występ kabareciarza, od lat bawiącego miliony Polaków jako „Góral”, „Górnik Andrzej” i wiele innych postaci, to niezwykle ciekawa propozycja na zbliżający się Dzień Kobiet, a szczytny cel przyświecający wydarzeniu, powinien tylko utwierdzać w przekonaniu, że takiego show w Jaworzynie Śląskiej nie można przegapić – zapowiadają organizatorzy.

Impreza będzie miała charakter charytatywny, a dochód ze sprzedaży biletów w formie cegiełek oraz towarzyszącej wydarzeniu kawiarenki, zostanie przeznaczony na leczenie oraz rehabilitację Weroniki Makowskiej. Występ Roberta Korólczyka przewidziany jest na godzinę 18.00, ale wszystkich, którzy pragną wspomóc Weronikę w walce o samodzielność, zapraszamy do hali sportowo-edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej już od godziny 17.00, gdzie w słodkiej kawiarence będzie można nabyć pyszne ciasta domowej roboty i napić się gorącej kawy lub herbaty – zachęcają przedstawiciele Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej.

Cegiełki charytatywne będą dostępne na miejscu tuż przed występem. Kwota cegiełki jest dobrowolna. – Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsce wydarzenia. W przypadku chęci przybycia na występ większej grupy – proponujemy telefoniczne zgłoszenie – 504 088 676 (sekretariat SOKiBP) – dodają organizatorzy. Wszystkie osoby pragnące czynnie włączyć się w pomoc Weronice przy organizacji kawiarenki proszone są o przygotowanie ciast, które można będzie dostarczać do hali sportowo-edukacyjnej w dniu wydarzenia od godziny 12.00. Chęć upieczenia ciasta należy zgłaszać pod numerem tel. 609 080 212 (Anna Makowska).

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułPięć krążków podczas wrocławskiej SwimManii [FOTO]
Następny artykuł53-latek wszedł przed nadjeżdżające auto