Strona główna 0_Slider Popijawa na placu zabaw, libacje pod dworcem, senior wymagający pomocy medycznej. Interwencje...

Popijawa na placu zabaw, libacje pod dworcem, senior wymagający pomocy medycznej. Interwencje straży miejskiej

0

Od 16 do 22 lutego 2024 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 138 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

18 lutego 2024 roku o godz. 8.31 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu (wódki) na skwerze przy postoju TAXI na ulicy Dworcowej. Na miejscu patrol potwierdził zgłoszenie. Początkowo sprawca wykroczenia odmawiał podania danych personalnych. Ostatecznie ustalono jego personalia. Przed sądem będzie odpowiadał nie tylko za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym lecz również za odmowę podania swoich danych personalnych uprawnionemu organowi.

18 lutego 2024 roku o godz. 13.54 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące pojazdu parkującego na trawniku przy ulicy Prądzyńskiego w rejonie wieży ciśnień. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie. Kierowca pojazdu został ukarany mandatem karnym.

18 lutego 2024 roku o godz. 17.12 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol na placu zabaw przy ulicy Siostrzanej. Skierowani w ten rejon funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi obu miłośników trunków.

19 lutego 2024 roku o godz. 10.40 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol na terenie dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Strażnicy wyjaśnili niedoszłemu pasażerowi przyczyny interwencji i ukarali go mandatem karnym.

19 lutego 2024 roku o godz. 17.15 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kobiety spożywającej alkohol na skwerze przy ulicy Dworcowej. W tym przypadku interwencję również zakończono postępowaniem mandatowym.

20 lutego 2024 roku o godz. 12.55 patrol straży miejskiej zauważył leżącego na przejściu dla pieszych przy ulicy Zamenhofa starszego mężczyznę prawdopodobnie z atakiem padaczki. Przechodnie już wezwali pogotowie ratunkowe. Strażnicy zabezpieczyli mężczyznę do czasu przyjazdu karetki, która przewiozła mężczyznę do szpitala.

22 lutego 2024 roku o godz. 21.08 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol przed wejściem do poczekalni dworca PKP przy ulicy Dworcowej. Osoba ta została ukarana mandatem karnym.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułSpłonęła osobówka. To mogło być podpalenie
Następny artykułDługa lista obietnic kandydata PiS na prezydenta Świdnicy