Strona główna 0_Slider Świdniccy szczypiorniści pokazali zęby w stolicy Wielkopolski

Świdniccy szczypiorniści pokazali zęby w stolicy Wielkopolski

0

W pierwszym meczu w nowym roku, a zarazem ostatnim w pierwszej rundzie rozgrywek, piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica bardzo dobrze zaprezentował się na parkiecie dominatora I ligi – Grunwaldu Poznań. Mimo kłopotów kadrowych świdniczanie walczyli jak równy z równym. Mający na swoim koncie komplet punktów lider dopiero w ostatnich minutach zapewnił sobie zwycięstwo 27:24 (14:12).

Zabrakło nam odrobiny zwykłego sportowego szczęścia. Pomimo okrojonego składu postawiliśmy się bardzo mocnemu rywalowi, a przy tym stworzyliśmy z przeciwnikiem mecz, który naprawdę mógł się podobać. Myślę, że to nas dobrze nastawi do dalszej pracy i kolejnych spotkań – komentuje Arkadij Makowiejew, prezes ŚKPR-u.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy dość szybko odskoczyli na 5:1. W naszym zespole szwankowała skuteczność. Przewaga kilku trafień utrzymywała się przez kilkanaście minut, ale w końcówce pierwszej części ŚKPR zniwelował straty do dwóch bramek (14:12). W drugiej połowie Szare Wilki poszły za ciosem. Kwadrans przed końcem zaczęło pachnieć sensacją. Do siatki trafił Bartosz Galik i ŚKPR po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie 19:18! Przez kolejne minuty trwała wymiana ciosów. Jeszcze w 53. minucie był remis – 23:23. Ostatnie fragmenty lepiej rozegrali jednak rywale. Ze strony Szarych Wilków było kilka błędów, niewykorzystany rzut karny i ostatecznie poznaniacy zwyciężyli 27:24.

Za tydzień (sobota 10 lutego, godzina 18.00, hala Zawiszów) czeka nas trudny domowy pojedynek z kolejnym zespołem z czołówki – Olimpem Grodków.

Grunwald Poznań – ŚKPR Świdnica 27:24 (14:12)

Przebieg meczu: 5 min (1:1), 10 min (4:1), 15 min (8:3), 20 min (11:6), 25 min (14:9), 30 min (14:12), 35 min (17:15), 40 min (18:16), 45 min (18:19), 50 min (22:20), 55 min (25:23), 60 min (27:24)

ŚKPR: Shupyk (1), Mirga, Wiszniowski – Piróg 5, Szporko 4, Zelek 4, Galik 3, Etel 3, Czynszak 1, Wołodkiewicz 1, Kochlewski 1, P. Pedryc.

Karne: Grunwald 5/5, ŚKPR 4/2

Kary: Grunwald 10 min, ŚKPR 12 min