Strona główna 0_Slider Niesamowity sukces! Nasze dziewczyny sięgają po mistrzostwo Polski!

Niesamowity sukces! Nasze dziewczyny sięgają po mistrzostwo Polski!

0

Przekazujemy fenomenalne informacje z Radomia, gdzie rozegrane zostały wielkie finały mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej dziewcząt. Na starcie stanęły cztery najlepsze drużyny w kraju wyłonione z wcześniejszych eliminacji. Turniej był niesłychanie dramatyczny, szczególnie jeśli chodzi o nasz półfinał i meczu o trzecie miejsce… Finalnie nasze szczypiornistki z MKS-u Victoria Świebodzice sięgnęły po tytuł mistrzyń Polski w kategorii juniorek.

W pierwszym meczu półfinałowym drużyna SPR Pogoń 1945 Zabrze pokonała zespół MKS-u PR Gniezno, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugiej części gry. Po nich do boju przystąpiły świebodziczanki i gospodynie z Radomia. – W drugim półfinale zagrały gospodynie, PreZero APR Radom z MKS Victorią Świebodzice. Pierwsza część spotkania była niezwykle wyrównana. Radomianki przy akompaniamencie głośnej miejscowej publiczności zdołały zbudować dwubramkową przewagę w jedenastej minucie meczu (5:3). Rywalki szybko wyrównały wynik (14′, 6:6) i od tej chwili rywalizacja toczyła się bramka za bramkę. Z jednobramkowym buforem bezpieczeństwa na przerwę schodziły zawodniczki z Radomia. Po zmianie stron szczypiornistki PreZero APR Radom zaciekle walczyły i zbudowały kilkubramkową przewagę (37′, 18:14). Świetnie w bramce spisywała się Agata Gwarek. Przyjezdne nie pozostały dłużne, zmobilizowały się i na kwadrans przed końcem meczu zmniejszyły straty do dwóch goli (45′, 21:19). Końcówka meczu to prawdziwy rollercoaster. Pierwszy remis padł w pięćdziesiątej czwartej minucie – 23:23. Do końca spotkania gole padały na zmianę i mecz musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Po pierwszej serii było 3:3, więc konieczne były dodatkowe rzuty. Bramkę na wagę awansu do finału rzuciła Martyna Szczepanik – czytamy w podsumowaniu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Mecz o trzecią lokatę w Polsce też były niesłychanie wyrównany, a do wyłonienia zwyciężczyń również potrzebna była seria rzutów karnych. Gospodynie zdołały w próbie nerwów ograć ekipę z Gniezna. W wielkim finale Victoria Świebodzice mierzyła się z SPR-em Pogoń 1945 Zabrze. – W tym meczu obie drużyny grały rewelacyjnie w obronie. Ciężko było przebić się zarówno szczypiornistkom z Zabrza, jak i Świebodzic. W ciągu dwudziestu trzech minut padło tylko piętnaście bramek i jednym trafieniem prowadziły zawodniczki ze Świebodzic (23′, 8:7). W miarę upływu czasu szczypiornistki MKS-u Victoria Świebodzice powiększały swoją przewagę, a zawodniczki z Zabrza powoli traciły nadzieję na zwycięstwo. W drugiej połowie prym wiodła Victoria Świebodzice. Ostatni kwadrans należał już zdecydowanie do szczypiornistek reprezentujących województwo dolnośląskie, które rzuciły dwanaście bramek, podczas gdy ich rywalki zaledwie jedną. Złote medale i puchar za zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorek wywalczyła Victoria Świebodzice! – przekazuje Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Wyniki meczów półfinałowych

MKS PR Gniezno – SPR Pogoń 1945 Zabrze 24:29 (14:13)

PreZero APR Radom – MKS Victoria Świebodzice 25:25 (14:13) – karne 3:4

Mecz o 3. miejsce:

PreZero APR Radom – MKS PR Gniezno 29:29 (14:14) – karne 4:3

Wielki finał:

SPR Pogoń 1945 Zabrze – MKS Victoria Świebodzice 16:26 (9:12)

Skład naszych zawodniczek: Justyna Adamczewska, Martyna Szczepanik, Valeriia Beliak, Lena Kalafut, Gabriela Leśniańska, Natalia Wąs, Patrycja Barna, Natalia Nowak, Kinga Tkacz, Wiktoria Nadrowska, Marika Szulc, Natalia Łasińska, Hanna Paczyńska, Julia Wlazło, Weronika Dołhań, Elżbieta Chlebowska, Zuzanna Dydek. Trenerka: Dominika Daszkiewicz-Kwadrans.