Strona główna Wydarzenia Świdnica Metalowe elementy wyrzucane z poddasza

Metalowe elementy wyrzucane z poddasza [VIDEO]

0

– Komuś ewidentnie zabrakło wyobraźni – zaalarmował czytelnik Swidnica24.pl, który najpierw usłyszał, a potem zobaczył fruwające w powietrzu metalowe elementy. Ktoś wyrzucał je z poddasza budynku przy ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy na pusty, ale kompletnie niezabezpieczony przed dostępem ludzi parking.

– Co prawda samochodów na parkingu pod budynkiem nie ma, ale brama szeroko otwarta i każdy może wejść na posesję. Przecież w każdej chwili mogło dojść do tragedii – mówił wzburzony czytelnik.

Jak się okazuje, w budynku internatu Dolnośląskiego Zespołu Szkół Medyczno-Sportowych przy ul. Wałbrzyskiej trwa remont. Powiadomiona o sposobie oczyszczania poddasza dyrektorka placówki Adrianna Świder stwierdziła krótko, że jest to niedopuszczalne i natychmiast podjęła interwencję.

– Podczas prac porządkowych pracownicy szkoły postanowili zoptymalizować proces usuwania elementów zniszczonego sprzętu. W tym czasie na terenie internatu nie przebywali uczniowie ani inni pracownicy szkoły. Ponadto teren jest prywatny i ogrodzony, co eliminuje zagrożenie dla pojazdów i pieszych. Brama została chwilowo uchylona w związku opuszczeniem posesji przez samochód. Przeprowadzając akcje porządkowe i remontowe zwracamy szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa, dlatego też pracownicy wyrzucający elementy zostali pociągnięci do odpowiedzialności za brak należytej ostrożności – sprostowała po sprawdzeniu sytuacji Adrianna Świder.

/red./

Poprzedni artykułLeżaczek Babybjorn – leżaczek, który pokochały dzieci oraz rodzice na całym świecie
Następny artykułPrzycięte czy okaleczone? [FOTO]