Strona główna 0_Slider Mandaty dla palaczy i właściciela psa. Interwencje straży miejskiej

Mandaty dla palaczy i właściciela psa. Interwencje straży miejskiej

0

Od 2 do 8 lutego 2024 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 138 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

02.02.2024r. godz.7.34 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące psa przywiązanego do ogrodzenia przy ulicy Podmiejskiej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Ustalono, że pies biegał w tym rejonie i ktoś go przywiązał do ogrodzenia. Nie ustalono właściciela zwierzęcia. Na miejsce wezwano pracowników schroniska, którzy go zabrali. W toku dalszych czynności uzyskano informację, że właściciel czworonoga skontaktował się ze schroniskiem i odebrał psa twierdząc, że uciekł on na spacerze. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. PAMIĘTAJMY – właściciel, opiekun zwierzęcia odpowiada za jego zachowanie.

02.02.2024r. godz.19.05 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące palenia papierosów na terenie dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Skierowany na miejsce patrol ukarał miłośnika wyrobów tytoniowych mandatem karnym. PRZYPOMINAMY – na przystankach komunikacji publicznej obowiązuje zakaz palenia papierosów w tym również papierosów elektronicznych. Przy budynku dworca autobusowego znajduje się miejsce wyznaczone, gdzie palenie jest dozwolone.

04.02.2024r. godz.14.14 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego o osobach palących papierosy na pierwszym peronie dworca PKP Świdnica Miasto. Na miejscu strażnicy ukarali mandatami karnymi dwoje pasażerów.

06.02.2024r. godz.9.25 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego wódkę prosto z butelki w poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

06.02.2024r. godz.10.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn śpiących na ławkach poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Osoby te zanieczyściły miejsce, w którym spały. Jeden z mężczyzn został ukarany mandatem karnym, w stosunku do drugiego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

07.02.2024r. godz.14.05 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kobiety palącej papierosa na terenie dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Podobnie jak w poprzednich przypadkach interwencję zakończono wypisaniem mandatu na kwotę 100 zł.

/Źródło Straż Miejska w Świdnicy/

Poprzedni artykułZmierzyli się w III Powiatowych Rozgrywkach Sudoku
Następny artykułSzampanem OSP Olszany witała wóz bojowy