Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Alert I stopnia objął całą Polskę, najmocniej powieje nad morzem.

– Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu – zapowiadają synoptycy w ostrzeżeniu dla powiatu świdnickiego. Wichury przewidywane są do środy, do godziny 12.00.
Warto pamiętać o zabezpieczeniu przedmiotów pozostawionych na balkonach, tarasach i posesjach przydomowych.
/red./





![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/mp-Trybunalska-1-100x75.jpg)
![Jaroszów. Pożar butli gazowej w budynku mieszkalnym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Jaroszow-pozar-butli-gazowej-2026.05.30-0-100x75.jpg)

