Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Budują drogi osiedlowe w Pszennie

Budują drogi osiedlowe w Pszennie

0

Trwa przebudowa dróg gminnych na osiedlu domów jednorodzinnych w Pszennie wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego. Inwestycja za 3,88 mln zł realizowana jest przy wsparciu środków Rządowego Funduszu Polski Ład w łącznej kwocie 3,58 mln zł – informuje Urząd Gminy.

Zadanie inwestycyjne w Pszennie obejmuje ul. Poziomkową, Morelową, Agrestową, Porzeczkową, Winogronową oraz Jesienną. W ramach przebudowy wykonane zostaną m.in. roboty ziemne i kanalizacja deszczowa. Wszystkie drogi będą posiadały nawierzchnię z kostki betonowej grubości 8 cm. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Melioracyjne BUD-MEL w Dzierżoniowie. Termin zakończenia prac został zaplanowany na czerwiec 2024 r.

Za montaż oświetlenia ulicznego, odpowiedzialna jest firma RMS Polska Sp. z o.o. z Ropczyc. Nowe punkty świetlne pojawią się przy ul. Poziomkowej, Morelowej, Agrestowej, Porzeczkowej, Winogronowej, Jesiennej, Brzoskwiniowej i Czereśniowej w Pszennie. Łącznie 89 ekologicznych punktów zasilanych panelami fotowoltaicznymi. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2024.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułKolejna doba z silnym wiatrem
Następny artykułStyczniowe narodziny w świdnickim szpitalu