Strona główna 0_Slider Kocie święto w świdnickim schronisku. Porady, warsztaty i okazja do adopcji pupila...

Kocie święto w świdnickim schronisku. Porady, warsztaty i okazja do adopcji pupila [FOTO]

0

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Świdnickie schronisko dla bezdomnych zwierząt na celebrację kociego święta zaprosiło w niedzielę. Wydarzenie przy Pogodnej 3 potrwa do godziny 15.00.

Świętujemy dzień kota. Czeka na was mnóstwo atrakcji, w tym m.in. malowanie twarzy, brokatowe tatuaże i malowanie kocich masek. Są również dostępni nasi pracownicy, specjaliści oraz behawiorystka, która poprowadzi różnego rodzaju quizy, gry i zabawy. Zapraszamy również do zwiedzenia kociego imperium, które będą prowadzić opiekunowie zwierząt. Dodatkowo czeka również kiermasz ciast i gadżetów, ze sprzedaży których cały dochód przekazujemy właśnie na naszych mruczących podopiecznych – mówi Adrianna Kaszuba, prezes Fundacji Mam Pomysł, będącej operatorem świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Niedzielne wydarzenie jest zarazem okazją do poznania podopiecznych placówki przy Pogodnej 3. W ubiegłym roku pod opiekę schroniska trafiły 642 zwierzęta, w tym 271 kotów. Na nowy dom czeka obecnie 17 mruczków. Z informacjami na ich temat oraz zasadami adopcji można zapoznać się na stronie internetowej schroniska.

/mn/

Poprzedni artykułZa nami III Memoriał Ryszarda Dudkowskiego w tenisie stołowym [FOTO]
Następny artykułNa trasie ze Świdnicy do Wrocławia powstaje nowy przystanek kolejowy. Ruszyła budowa [FOTO]