Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Jaką szkołę wybrać po podstawówce? Zbliża się kolejna edycja giełdy edukacyjnej

Jaką szkołę wybrać po podstawówce? Zbliża się kolejna edycja giełdy edukacyjnej

0

Już po raz 19. odbędzie się Szkolna Giełda Edukacyjna, podczas której lokalne szkoły ponadpodstawowe przedstawią ofertę edukacyjną dla uczniów szkół podstawowych. Gospodarzem wydarzenia będzie Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej.

W środę, 13 marca 2024 roku społeczność Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej gościć będzie lokalne szkoły ponadpodstawowe, promujące aktualną ofertę edukacyjną dla uczniów klas VIII szkół podstawowych. Poprzez takie działania młodzież ma okazję spotkać się bezpośrednio przedstawicielami konkretnych szkół, dzięki czemu ich decyzje staną się mądre i przemyślane. Uczniowie kończący szkołę podstawową są w takim wieku, że wymagają jeszcze podpowiedzi i wskazania ścieżki, która pomoże doprowadzić do osiągnięcia wysokiego standardu życiowego. Potrzebują informacji na temat szkół, a także możliwości, jakie będą mieć po ich ukończeniu – mówi Edyta Zerka, szkolny doradca zawodowy.

Do udziału w edukacyjnych targach zachęca dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. – 13 marca serdecznie zapraszamy uczniów klas VIII szkół podstawowych wraz z rodzicami na XIX Giełdę Edukacyjną do Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. Życzymy właściwych decyzji życiowych i mobilności zawodowej – mówi Elżbieta Dolińska.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł40 milionów na najnowszą inwestycję TBS. Lokatorzy mają wprowadzić się do mieszkań za dwa lata
Następny artykułBliski współpracownik europosłanki PiS odwołany z rady społecznej szpitala „Latawiec”