Strona główna Artykuł sponsorowany Czynniki chłodnicze oraz LPG – gdzie znaleźć paliwo dla swojego przedsiębiorstwa?

Czynniki chłodnicze oraz LPG – gdzie znaleźć paliwo dla swojego przedsiębiorstwa?

0

Właściwie dobrany czynnik chłodniczy zapewnia klimatyzacji, lodówek i pomp ciepła. Szczególne znaczenie ma to w przypadku dużych zakładów produkcyjnych i hal magazynowych. Jako profesjonaliści doradzimy w wyborze, a przy okazji zapewnimy również dystrybucję butli gazowych do wózków widłowych. Jak działa gaz chłodniczy i jak wybrać najlepszy dla swojej działalności?

Działanie czynników chłodniczych

Czynniki chłodnicze absorbują ciepło w jednym miejscu i transportują je, umożliwiając skuteczne usuwanie nadmiaru ciepła z danego obszaru. Gaz chłodniczy musi spełniać obecnie wymagania UE pod względem szkodliwości dla warstwy ozonowej i spełnienia norm ujętych w najnowszych rozporządzeniach. Czynnik chłodniczy może być substancją fluorowaną, lub wymagającymi większego zaawansowania technicznego odmianami węglowodorów lub dwutlenku węgla. Te ostatnie z powodzeniem stosuje się w Skandynawii oraz w Niemczech, jako instalacje chłodnicze w supermarketach. Jakie cechy można przypisać do każdego czynnika chłodniczego?

Który czynnik chłodniczy wybrać – praca na różnych urządzeniach

Czynnik chłodniczy do klimatyzacji samochodowej a czynnik chłodniczy w pompach ciepła to substancje pracujące w zupełnie innych warunkach. Na przykład dwutlenek węgla (R-744) z powodzeniem stosuje się w w przemyśle w instalacjach chłodniczych kaskadowych, obiektach sportowych i w przemyśle żywnościowym. Do jego największych zalet zalicza się bardzo dobre właściwości objętościowe przenoszenia ciepła. Węglowodory mają z kolei szerokie zastosowanie przy wymianie ciepła, ze względu na bardzo niskie współczynniki ocieplenia. Z drugiej strony, są czynnikiem chłodniczym łatwopalnym, co wpływa na ich wykorzystanie w urządzeniach chłodniczych.

Częściowo fluorowany węglowodór to substancja stabilniejsza, często wykorzystywany czynnik chłodniczy do lodówki lub klimatyzacji samochodowej. Mieszaniny czynnika chłodniczego HFO / HF zapewniające stałe niskie temperatury to jedne z ostatnich osiągnięć na rynku substancji chłodniczych bezpiecznych dla środowiska. Dla sprzętu takiego jak pompa ciepła czynnik chłodniczy HFO / HF to gwarancja bezawaryjnej pracy.

Butla z gazem do wózka widłowego – czy to się opłaca?

Butle do wózków widłowych to rozwiązanie dużo prostsze i tańsze w eksploatacji niż tradycyjne wózki widłowe zasilane olejem napędowym lub wyposażone w napęd elektryczny. Gaz do wózków widłowych odznacza się nieograniczonymi możliwościami zastosowania na hali oraz w terenie, a wykonanie z aluminium zapewnia doskonałą odporność na korozję. Standardowe dostępne na rynku butle gazowe do wózków widłowych wykonane są z ciężkiej stali. Dystrybucja LPG BAŁTYKGAZ w aluminiowych butlach to lekka, ale tak samo bezpieczna jak stalowa metoda przechowywania i wykorzystywania gazu. To także o 36% więcej gazu niż zawiera standardowa stalowa butla LPG do wózka widłowego.

Pełen wybór czynników chłodniczych i butli gazowych

Butla propan butan do wózka widłowego to opcja dostępna na terenie wybranych powiatów w obszarze południowej i centralnej Polski. Sprzedaż czynników chłodniczych prowadzona jest na terenie całego kraju, umożliwiając wdrożenie odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych już na etapie planowania przyszłych instalacji chłodniczych. Doświadczeni konsultanci pomogą dobrać czynnik chłodniczy do klimatyzacji samochodowej czy pompy ciepła tak, by urządzenia osiągnęły najwyższą wydajność. Sprawdź, jak wygląda sprzedaż gazu LPG w aluminiowych butlach i dystrybucja czynników chłodniczych.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCzytelnicy Swidnica24.pl uwielbiają pączki! [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułDramatycznie brakuje lekarzy w świątecznej i nocnej opiece zdrowotnej. Powiat szykuje stanowisko do premiera