Strona główna 0_Slider 221 metrów Kanonierskiej doczeka się remontu. Wykonawca wybrany

221 metrów Kanonierskiej doczeka się remontu. Wykonawca wybrany

0

Wiadomo już, kto zajmie się przebudową 221 metrów ulicy Kanonierskiej. Zadanie za dewelopera wykonuje miasto i właśnie została wyłoniona firma, której ma zostać powierzona realizacja inwestycji. Zgodnie z warunkami przetargu, umowa ma zostać zawarta do 17 lutego.

Przypomnijmy, realizację drogowej inwestycji na gruntowym odcinku ulicy Kanonierskiej deklarował wcześniej deweloper, który wybudował budynki mieszkalne w tamtym rejonie. Inwestor nie wywiązał się jednak z zawartej z miastem umowy, dlatego podjęto decyzję, że realizacją prac zajmie się świdnicki magistrat. Na ten cel w miejskim budżecie zarezerwowano 2 mln złotych. – Przewiduje się zmianę nawierzchni jezdni na asfaltową, budowę ciągu pieszo-rowerowego po stronie ogrodów działkowych, chodnika po stronie budynków, energooszczędnego oświetlenia ulicznego, kolektora deszczowego, kanału technologicznego oraz miejsc do parkowania w postaci zatoki – wyliczała wcześniej Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W październiku ubiegłego roku poinformowano, że Świdnica otrzyma 1 mln 375 tys. złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z przeznaczeniem na przebudowę odcinka ulicy Kanonierskiej o długości blisko 221 metrów. Pod koniec 2023 roku ogłoszono przetarg na realizację prac.

Wykonaniem prac zainteresowanych było dziewięć przedsiębiorstw i konsorcjów firm. Najniższą cenę zaproponowało PPUH DROG-ZIEM ze Stanowic, które gotowe jest zrealizować inwestycję za blisko 1 mln 588 tys. złotych. Najdroższa z ofert, którą złożyło PUPH COM-D z Jawora, opiewa na ponad 2 mln 457 tys. złotych.Miasto wybrało ofertę DROG_ZIEM-u. Od chwili zawarcia umowy prace powinny zakończyć się po 9 miesiącach.

Po zakończeniu przebudowy nie będzie zjazdu na drogę krajową nr 35. – Ten istniejący zjazd zostanie zamknięty. Nie będzie przejezdności do DK35. To byłoby zbyt niebezpieczne. Tam będzie zrobiony plac do zrobienia nawrotu. Będzie to ulica dwukierunkowa, ale zamknięta – dedykowana użytkownikom nieruchomości, które wzdłuż Kanonierskiej się znajdują – poinformowała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska podczas sesji Rady Miejskiej.

Na fatalny stan nieobjętej przebudową części Kanonierskiej od ul. Łukasińskiego do wiaduktu wskazywała radna Zofia Skowrońska-Wiśniewska pytając, czy również tu zostanie przeprowadzony remont. – Będę rozmawiać z panem dyrektorem Glebą, żeby na pierwszej części Kanonierskiej wykonać remont-nakładkę – odpowiedziała Moskal-Słaniewska.

/red./

Część Kanonierskiej, która zostanie zmodernizowana:

Część Kanonierskiej, która czeka na remont:

Poprzedni artykułDekoracja tortu urodzinowego – jak zrobić to kreatywnie?
Następny artykułWalentynki z filmem tylko w Multikinie!