Strona główna 0_Slider W niedzielę biegowe zmagania noworoczne

W niedzielę biegowe zmagania noworoczne [BĘDĄ UTRUDNIENIA]

0

Przed nami impreza, która tradycyjnie otwiera sezon biegowy w Świdnicy. W niedzielę, 7 stycznia odbędzie się już 7. edycja Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA. Organizator – Świdnicka Grupa Biegowa informuje ponadto, że lista startowa została zamknięta i brak już jest wolnych miejsc do udziału w imprezie.

Na uczestników czekają dwa dystanse – 5 i 10 kilometrów. Dodatkowo odbędą się też biegi dla dzieci. Biegi towarzyszące dla młodszych uczestników wystartują o godz. 10.00. Na 11.00 zaplanowano start biegu na 5 kilometrów, a o 11.50 ruszy wyścig na dwukrotnie dłuższym dystansie. Start i meta zlokalizowane będą obok hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie.

Regulamin:

Świdnicka Grupa Biegowa, organizator wydarzenia pn. „7. Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA” informuje mieszkańców Świdnicy o czasowych utrudnieniach w ruchu drogowym, które mogą wystąpić w dniu 7 stycznia 2024 r. (niedziela) w godzinach 10:50-13:10 w obrębie ulic zlokalizowanych na obrzeżach Osiedla Zawiszów: ul. Galla Anonima (przy Hali Sportowej SP1), ul. Generała Władysława Andersa, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Tadeusza Ząbka oraz drogi łączącej ul. Tadeusza Ząbka z drogą 3396D (tzw. Łącznikiem) – czytamy w komunikacie organizatora wydarzenia.

Tak było przed rokiem…

Blisko 500 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie biegów głównych w ramach szóstej edycji Świdnickiego Biegi Noworocznego ZUPBADURA. Śmiałkowie w okolicach hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie walczyli na dystansach 5 i 10 kilometrów, a wcześniej do rywalizacji przystąpiły dzieci walcząc o prym w biegach towarzyszących.

W biegu na dystansie 5 kilometrów zdecydowanie najlepszy okazał się Krzysztof Tschirch, dobiegając do mety w czasie 15 minut i 56 sekund. Drugi finalnie był Paweł Czerniak, tracąc 39 sekund, a trzeci Kacper Kurzydło (czas 17:44). Wśród pań pewnie zwyciężyła Anna Ficner, łamiąc barierę 20 minut (19:50). Druga finiszowała Sonia Rozumkiewicz (20:13), a trzecia Magdalena Bednarczyk (20:29).

Bieg na 10 kilometrów zakończył się sukcesem Kamila Makosia, który wygrał także w poprzednim roku. Tym razem dobiegł do mety z czasem 33 minut i 38 sekund. Triumfator wyraźnie okazał się lepszy od Jana Kaczora (35:12) i Mariusza Franczaka (37:10). W klasyfikacji kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Anna Czerw (39:26), wyprzedzając Ewelinę Wieczorek (42:39) i Sonię Rozumkiewicz (43:05).

/MDvR/

Poprzedni artykułUzdrowisko Ustroń: Sanatoryjna 1 Oznacza Pierwszeństwo dla Twojego Zdrowia
Następny artykułKtóre zawody w IT nie wymagają programowania?