Strona główna Artykuł sponsorowany Uprawnienia elektryczne, energetyczne i gazowe – jak je zdobyć?

Uprawnienia elektryczne, energetyczne i gazowe – jak je zdobyć?

0
Na rynku pracy panuje duża konkurencja, dlatego wciąż trzeba poszerzać swoją wiedzę, ale też kompetencje. Doskonałym do tego miejscem są kursy. Dziś dowiecie się jak zdobyć uprawnienia elektryczne, energetyczne oraz gazowe.

Jak zdobyć uprawnienia elektryczne?

Zdobycie uprawnień elektrycznych nie jest wcale trudne. Na pewno warto zdecydować się na kurs G1, który pozwala na zdobycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności. Trzeba pamiętać, aby wybierać kursy SEP certyfikowane, czyli organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Aby do nich podejść wystarczy mieć ukończone 18 lat i posiadać wykształcenie minimum zawodowe. Kursy trwają zaledwie kilka godzin. Prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która przekazuje kursantom wiedzę, a także  uczy obsługi sprzętu do 1 kV. Trzeba jeszcze wiedzieć, że osoby, które posiadają takie uprawnienia mogą obsługiwać sprzęt zasilany z sieci elektrycznej, a także zajmować się jego montażem czy demontażem. Dodatkowo posiadają umiejętności, które pozwolą im na przeprowadzenie konserwacji czy remontów. Po odbyciu szkoleń każdy kursant podchodzi do egzaminy, który jest ustny. Po jego zdaniu otrzymuje potwierdzenie. Trzeba wiedzieć, że uprawnienia SEP są respektowane nie tylko przez polskich pracodawców, ale też przez pracodawców z innych krajów Unii Europejskiej.

Uprawnienia energetyczne, czyli G2 

Aby zdobyć uprawnienia energetyczne, czyli uprawnienia SEP G2, trzeba posiadać doświadczenie w pracy. Takie szkolenie polecane jest dla osoby wykonanej zadania związane z eksploatacją urządzeń czy instalacji energetycznych. Użytkownik po zdobyciu uprawnień może zajmować się dozorem takich urządzeń, a także ma uprawnienia do wykonywania kontroli, czy konserwacji. Trzeba wiedzieć, że uprawnienia SEP G2 dotyczą obsługi zarówno kotłów parowych, jak i wodnych, sieci cieplnych czy kotłów przemysłowych. Aby podejść do egzaminu, trzeba posiadać staż pracy umożliwiający nabycie nowych umiejętności. Taki kurs polecany jest dla palaczy kotłów, serwisantów, a także instalatorów czy monterów. Podczas szkolenia zdobywa się wiedzę na temat różnego rodzaju kotłów, w tym tych na paliwa stałe czy też płynne. Dodatkowo zdobywa się wiedzę na temat obsługi aparatury kontrolno-pomiarowej. Kursanci uczą się także budowy sprężarek o mocy powyżej 20 kW. Po ukończeniu kursu należy podejść do egzaminu, który jest ustny. Jeżeli interesują Cię tego rodzaju szkolenia, to sprawdź cennik kursów SEP, który jest bardzo korzystny dla każdego, kto jest zainteresowany uzyskaniem uprawnień. Pamiętaj, że po zdaniu kursu uzyskasz państwowe świadectwo kwalifikacji.

Uprawnienia gazowe, czyli SEP G3

Ciągle należy poszerzać swoje umiejętności i zdobywać nowe uprawnienia. Dzięki temu można się rozwijać zawodowo. Doskonale sprawdzi się tutaj kurs SEP G3, czyli szkolenie zapewniające uprawnienia gazowe. Przeznaczone jest ono dla osób, które zajmują się nadzorem urządzeń, a także obsługą sieci gazowej. Dzięki szkoleniom użytkownicy zdobędą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na obsługę urządzeń do magazynowania paliw gazowych, ale też obsługę instalacji gazowych czy przemysłowych, a nawet odbiorników paliw gazowych czy turbin gazowych. Jeżeli chcesz zdobyć takie uprawnienia, to sprawdź terminarz szkoleń i wybierz dogodny dla siebie termin.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJaka wylewka na ogrzewanie podłogowe będzie najlepsza?
Następny artykułRegały metalowe – rodzaje, zalety, jakie wybrać?