Strona główna 0_Slider Świdnickie „Serce” żegna kolejną prezes. Zmarła Ewa Górecka

Świdnickie „Serce” żegna kolejną prezes. Zmarła Ewa Górecka

0

Zaledwie w sobotę, 27 stycznia świdnicka Fundacja „Serce” (wcześniej SPDC „Serce”) odprowadziła w ostatnią drogę wieloletnią prezes Iwonę Maciejewską, a już dzisiaj nadeszła kolejna smutna wiadomość. Zmarła szefująca organizacji od 2016 do 2023 roku Ewa Górecka, pedagog i bliska współpracowniczka Marka Michalaka, byłego Rzecznika Praw Dziecka.

fot. Swidnica24.pl, archiwum

– Nie chcę więcej takich informacji. Dopiero w sobotę pożegnaliśmy Iwonkę Maciejewską, a dzisiaj informacja, że odeszła Ewa Górecka. Rozmawialiśmy, podsumowywaliśmy, ściskaliśmy się w sobotę. Ewa ze łzami mówiła jak cierpi w chorobie, ale była pełna optymizmu i już planowała jesienne wakacje, które pozostaną już tylko w planach – napisał Marek Michalak.

Ewa Górecka stery Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” w Świdnicy (późniejszej Fundacji „Serce”) przejęła z rąk Iwony Maciejewskiej w 2016 roku. Stowarzyszenie zostało założone przez Marka Michalaka, późniejszego Rzecznika Praw Dziecka a obecnego kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. „Serce” prowadzi przy ul. Kościelnej Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej, w której najmłodsi mieszkańcy Świdnicy otrzymują pomoc wychowawczą i edukacyjną, prowadzi stołówkę, organizuje letni i zimowy wypoczynek, inicjuje konferencje i spotkania dotyczące wychowania, opieki nad dziećmi i praw dzieci.

Wcześniej Ewa Górecka była wieloletnią dyrektorką Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy Górnej. – Po odejściu ze SOSW zaprosiłem ją do współpracy w Warszawie, gdzie objęła funkcję Asystentki Rzecznika Praw Dziecka, następnie dyrektorki Zespołu Telefonu Zaufania i Przyjęć Interesantów. Była wspaniałą asystentką (a najbardziej przyjaciółką), oddaną pracy, rzetelną, nieustępliwą obrończynią praw dziecka. W 2016 roku objęła funkcję w Świdnicy, do której już na stałe wróciła po zakończeniu mojej kadencji RPD w 2018 rok. Kontynuowała swoją drogę życiową pomocy dzieciom i założone w 1987 roku przez grupę młodzieży dzieło, jakim jest SPDC „SERCE”. Ewa była wspaniałą przyjaciółką naszego domu, ukochaną ciocią Miłosza, osobą na którą zawsze mogłem liczyć i której mogłem ufać bezgranicznie. Była dobrym, wrażliwym i szalenie pracowitym człowiekiem – żegna Ewę Górecką kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Ewa Górecka miała 60 lat.

/red./

Poprzedni artykułDyskotekowe zakończenie zimowych ferii na świdnickim lodowisku [FOTO/VIDEO]
Następny artykułŚwidnicki Bel-Pol po raz czwarty wylicytował złote serduszko WOŚP. Za ponad 100 tysięcy złotych!