Strona główna 0_Slider Świdnicki Polonez Maturzystów po raz osiemnasty. Odtańczyło go niemal 600 osób!

Świdnicki Polonez Maturzystów po raz osiemnasty. Odtańczyło go niemal 600 osób! [FOTO/VIDEO]

0

Tegoroczni maturzyści rozpoczęli wielkie odliczanie do egzaminu dojrzałości. Już po raz osiemnasty na świdnickim Rynku uczniowie ostatnich klas szkół średnich z powiatu świdnickiego odtańczyli poloneza.

Największą studniówkę w powiecie organizuje Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy, wspierany przez Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”. W polonezie uczestniczą dyrektorzy szkół, wychowawcy i zaproszeni goście, na czele z przedstawicielami miasta i powiatu świdnickiego, a za choreografię odpowiadają Maria Skiślewicz oraz Wojciech Skiślewicz.

W tym roku na świdnickim Rynku zatańczyło około 600 uczniów. Swój udział w tanecznym wydarzeniu zadeklarowało dokładnie 580 maturzystów z: Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy, I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy, Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, Zespołu Szkół w Strzegomiu, III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy oraz Zespołu Szkół w Żarowie. Pierwsze pary poprowadzili: starosta Piotr Fedorowicz, wicestarosta Zygmunt Worsa, prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska oraz wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski.

Frekwencja dopisała. Pogoda też dopisała, chociaż jeszcze godzinę przed rozpoczęciem były obawy z uwagi na występujące opady. Cieszę się, że w polonezie uczestniczą szkoły, dyrektorzy, władze miasta i powiatu, a szczególnie młodzież z różnych szkół. Zwykle nie mają oni okazji spotkania się, a tutaj zyskują możliwość wspólnej integracji. Warto przy tym podkreślić, że nasz narodowy polonez został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO – cieszymy się, że my również bierzemy udział w pielęgnowaniu tego dziedzictwa – mówił Krzysztof Anklewicz, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych im. Mikołaja Kopernika w Świdnicy.

Egzaminy maturalne w 2024 roku odbędą się w dniach 7-24 maja. – Nastroje mamy świetne. Będzie dobrze – komentowali uczestnicy XVIII Świdnickiego Poloneza Maturzystów. Wiarę tę podziela dyrektor świdnickiego „Mechanika”. – Mam nadzieję, że wszyscy, którzy w tym polonezie brali udział – dla nich matura będzie tylko formalnością. Życzę wszystkim połamania piór. Teraz rozpocznie się trudny okres pracy i przygotowania do tego najważniejszego w życiu egzaminu, jakim jest egzamin maturalny – mówił Anklewicz.

/mn/

Poprzedni artykułJakie imiona dla dzieci były najbardziej popularne? Ile zawarto ślubów? Rok 2023 w statystykach świdnickiego Urzędu Stanu Cywilnego
Następny artykułIMGW ostrzega przed mrozem i gołoledzią