Strona główna 0_Slider Świąteczne występy w teatrze. To już ostatni dzień Przeglądu Zespołów Kolędniczych

Świąteczne występy w teatrze. To już ostatni dzień Przeglądu Zespołów Kolędniczych [FOTO]

0

Świdnickie przedszkolaki zdominowały dzisiejszą scenę miejskiego teatru. Prezentowane są na niej tradycje bożonarodzeniowe w autorskich jasełkach i montażach słowno-muzycznych. Z wigilijnym spektaklem przyjechali też uczniowie jednej ze szkół z powiatu wałbrzyskiego. W czwarty dzień trwania Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych mieliśmy już okazję zobaczyć cztery różnorodne świąteczne przedstawienia – wykorzystujące wiele form artystycznego wyrazu – muzyka, taniec, śpiew i teatr. To jeszcze nie koniec występów. Druga część kolędniczych prezentacji rozpocznie się o godz. 16.30. Wstęp wolny.

Niekiedy wzruszające i refleksyjne, innym razem barwne i radosne. Już od czterech dni trwają prezentacje jasełek i świątecznych przedstawień w ramach 31. Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych. – W polskiej kulturze i tradycji, Boże Narodzenie stanowi okres wyjątkowy, nasycony żywą radością, głęboką duchowością oraz rodzinnym ciepłem. Dlatego też z takim zapałem pragniemy podtrzymywać i kultywować bogate dziedzictwo związane z tym świętem – tłumaczą organizatorzy przeglądu – Świdnicki Ośrodek Kultury.

W czwartek, 11 stycznia kolędnicze wydarzenie rozpoczęły cztery prezentacje realizowane przez placówki oświatowe ze Świdnicy i okolic. Na scenie do południa z bożonarodzeniowymi przedstawieniami wystąpiły dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jugowicach, Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy, Przedszkola Niepublicznego „Promyk” w Świdnicy oraz Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świdnicy. Kolędniczy festiwal dziś się już kończy. Ostatnie cztery świąteczne występy będzie można obejrzeć w świdnickim teatrze od godz. 16.30. Zaprezentują się najmłodsi ze Świdnicy. Z pewnością będzie urokliwie.

Występy w tym roku ocenia jury w składzie – Kazimiera Momot, inicjatorka i pomysłodawczyni przeglądu, Aleksandra Kulak, świdnicka polonistka i animatorka kultury oraz Tadeusz Szarwaryn, nauczyciel, muzyk, kompozytor, aranżer oraz autor piosenek.

Które jasełka i występy otrzymają nagrody i wyróżnienia (równorzędne) oraz nagrody indywidualne (za role aktorskie), dowiemy 16 stycznia o godz. 16.00. Ze względu na ferie, wyniki ogłoszone zostaną tylko w formie on-line – na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

PROGRAM ostatnich prezentacji:

11 stycznia

godz. 16.30–18.00
1. Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Piątka” w Świdnicy
2. Przedszkole Miejskie nr 14 w Świdnicy
3. Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 w Świdnicy
4. Niepubliczne Przedszkole Językowe „AbraCadabra” w Świdnicy

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułNiebezpieczna zabawa na lodzie. Służby ponawiają apel [FOTO]
Następny artykułMiało być hospicjum, będą mieszkania. Prace pochłoną blisko 10 milionów