Strona główna 0_Slider Śmiałkowie na oblodzonym zalewie, miłośnik trunków na peronie, zagubiona seniorka. Interwencje straży...

Śmiałkowie na oblodzonym zalewie, miłośnik trunków na peronie, zagubiona seniorka. Interwencje straży miejskiej

0

Od 12 do 18 stycznia 2024 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 141 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

12 stycznia 2024 roku o godz. 8.39 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny mieszkającego w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kopernika, którego od kilku dni nikt z sąsiadów nie widział i nie odpowiada on na pukanie do drzwi. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Rozważano możliwość wyważenia drzwi w celu wyjaśnienia sytuacji. W pierwszej kolejności jednak przeprowadzono wywiad wśród sąsiadów a następnie w MOPS, pod którego opieką znajdował się ten lokator. Ostatecznie ustalono, że mężczyzna kilka dni wcześniej trafił do szpitala. Ustalono również jego numer telefonu i skontaktowano się tą drogą. Tym razem wszystko zakończyło się dobrze. Pamiętajmy i dbajmy o naszych sąsiadów. Szczególnie w tych trudnych warunkach atmosferycznych osoby te mogą wymagać naszej pomocy.

12 stycznia 2024 roku o godz. 13.57 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego i równocześnie od mieszkańca Świdnicy dotyczące grupy nieletnich chodzących i jeżdżących na rowerach po tafli lodu zalewu Witoszówka. W rejon ten natychmiast skierowano patrol interwencyjny. Osoby jeżdżące na rowerach oddaliły się na widok patrolu. Z pozostałymi przeprowadzono rozmowę ostrzegawczą, w jednym przypadku udało się nawiązać kontakt telefoniczny z matką nieletniego, którą poinformowano o sytuacji.

13 stycznia 2024 roku o godz. 9.31 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny spożywającego wódkę na peronie nr 1 dworca kolejowego Świdnica Miasto. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Interwencję zakończono ukaraniem mandatem karnym miłośnika trunków.

15 stycznia 2024 roku o godz. 16.07 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego bezdomnego mężczyzny przebywającego przy jednym ze sklepów na ulicy Kliczkowskiej. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. W związku z bardzo niską temperaturą oraz zagrożeniem dla życia tego mężczyzny został on przewieziony i osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań.

17 stycznia 2024 roku o godz. 10.57 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dotyczące kobiety w podeszłym wieku, cierpiącej na demencję starczą, która wyszła z mieszkania na ulicy Wróblewskiego i udała się w nieznanym kierunku. Informacja natychmiast została przekazana patrolom straży oraz operatorom monitoringu wizyjnego. O godzinie 12.15 dyżurny straży otrzymał zgłoszenie, iż kobieta o rysopisie przekazanym z KPP przebywa w jednym ze sklepów przy ulicy Łukowej. Na miejsce skierowano patrol interwencyjny naszej jednostki który potwierdził, iż jest to osoba zaginiona. Kobieta nie wymagała pomocy medycznej i trafiła pod opiekę rodziny.

17 stycznia 2024 roku o godz. 20.18 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca Pieszyc, który przyjechał do Świdnicy, zaparkował pojazd w okolicach Rynku i po załatwieniu spraw nie mógł odnaleźć samochodu. Informację o marce, kolorze i numerze rejestracyjnym pojazdu przekazano operatorom monitoringu oraz funkcjonariuszom straży miejskiej. O godzinie 21.14 patrol zmotoryzowany naszej jednostki zlokalizował przedmiotowy pojazd. Informacja ta została przekazana kierowcy.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejna runda gier za nami [FOTO]
Następny artykułByła przekonana, że pożycza pieniądze koleżance. W rzeczywistości trafiły do oszusta