Strona główna 0_Slider Ostatni młodzi kolędnicy wystąpili w świdnickim teatrze

Ostatni młodzi kolędnicy wystąpili w świdnickim teatrze [DUŻO ZDJĘĆ]

0

Na scenie miejskiego teatru zaprezentowali się już wszyscy kolędnicy. W czwartkowe popołudnie widzowie mieli możliwość zobaczenia ostatnich czterech jasełek i świątecznych przedstawień w wykonaniu świdnickich przedszkolaków. Tym samym dobiegł końca 31. Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych. Wyniki poznamy 16 stycznia.

Za nami już ostatnie występy zespołów kolędniczych. W czwartek, 11 stycznia w popołudniowych na scenie świdnickiego teatru zaprezentowały swoje wyjątkowe i barwne świąteczne przedstawienia najmłodsi z – Przedszkola Niepublicznego „Wesoła Piątka” w Świdnicy, Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy, Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Świdnicy oraz Niepublicznego Przedszkola Językowego „AbraCadabra” w Świdnicy.

W kolędniczym festiwalu, organizowanym przez Świdnicki Ośrodek Kultury, w tym roku uczestniczyło łącznie ponad 20 zespołów. Wydarzenie odbyło się po raz 31. W jego trakcie przez cztery dni dzieci, młodzież oraz seniorzy ze Świdnicy i okolic prezentowali autorskie jasełka, montaże słowno-muzyczne i spektakle, ukazujące bożonarodzeniowe tradycje i niezwykłą świąteczną atmosferę.

Występy w tym roku oceniało jury w składzie – Kazimiera Momot, inicjatorka i pomysłodawczyni przeglądu, Aleksandra Kulak, świdnicka polonistka i animatorka kultury oraz Tadeusz Szarwaryn, nauczyciel, muzyk, kompozytor, aranżer oraz autor piosenek.

Które jasełka i występy otrzymają nagrody i wyróżnienia (równorzędne) oraz nagrody indywidualne (za role aktorskie), dowiemy się 16 stycznia o godz. 16.00. Ze względu na ferie, wyniki ogłoszone zostaną tylko w formie on-line – na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Mariusz Ordyniec/

Poprzedni artykułŚlizgawka dla zwierzaków na świdnickim lodowisku
Następny artykułSklep z upominkami na różne okazje – zaskocz swoich bliskich