Strona główna 0_Slider Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Świdnicy. „Radośnie, pięknie”

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Świdnicy. „Radośnie, pięknie” [FOTO/VIDEO]

0

Około dwóch tysięcy osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli, który już po raz dwunasty przeszedł ulicami Świdnicy. Na zakończenie przemarszu uczestnicy mogli wysłuchać koncertu kolęd, a także posilić się ciepłym poczęstunkiem przygotowanym przez Caritas Diecezji Świdnickiej.

Barwne uliczne jasełka z okazji święta Objawienia Pańskiego, odbywające się w tym roku pod hasłem „W jasełkach leży!”, zorganizowano w ponad 800 miejscowościach. Świdnicki Orszak Trzech Króli wyruszył z placu Jana Pawła II o godzinie 14.00 i przeszedł ulicami miasta na Rynek.

Ogromnie się cieszę, że dzisiaj – w ten szczególny dzień – możemy iść w Orszaku Trzech Króli, aby pokazać, jak ważnym elementem naszej tradycji są jasełka. Prawdopodobnie są to największe jasełka na świecie – myślę tu o wszystkich Orszakach, które organizowane są w Polsce oraz za granicą. Czego się życzy uczestnikom takich właśnie jasełkowych spotkań? Życzę wam z całego serca, byśmy mieli w sobie dużo pokoju, dużo nadziei, żebyście mieli radość. Uśmiechajcie się do siebie, pomagajcie sobie nawzajem – życzył biskup świdnicki Marek Mendyk.

Chciałbym wszystkim bardzo gorąco podziękować za państwa obecność, za uśmiech, który towarzyszył państwu. Aura może nie była najlepsza, ale zgromadziło się nas ponad tysiąc osób. To świadczy o tym, że Orszak Trzech Króli, że ta tradycja Bożego Narodzenia, to jest coś więcej – coś zakorzenionego w nas, w naszej tradycji i kulturze. Cieszę się, że możemy w tak licznym gronie radować się świętami – mówił Jan Jaśkowiak, główny organizator Orszaku Trzech Króli Ziemi Świdnickiej. – Już dziś zapraszam na kolejny orszak za rok – zapowiedział.

Poprzedni artykułBędzie ślisko i mroźno. Synoptycy ostrzegają
Następny artykułKoncert zespołu Krywań uświetnił spotkanie noworoczne gminy Świdnica [FOTO]