Strona główna 0_Slider Lodowate powietrze nad Polską. Dwucyfrowy odczyt w stacji meteorologicznej w Pszennie

Lodowate powietrze nad Polską. Dwucyfrowy odczyt w stacji meteorologicznej w Pszennie

0

Synoptycy utrzymują alert pierwszego stopnia dla niemal całej Polski, w tym dla powiatu świdnickiego. Bardzo niskie temperatury zostały odnotowane w stacji meteorologicznej w Pszennie.

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -17°C do -15°C. Temperatura maksymalna w dzień od -8°C do -6°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h – podał w ostrzeżeniu IMGW. W stacji meteorologicznej w Pszennie tuż po północy została odnotowana temperatura – 16,5ºC. O godzinie szóstej wynosiła 16,1ºC.

Synoptycy zapowiadają utrzymanie się mroźnej pogody do końca tygodnia. – Od czwartku do niedzieli zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami śniegu stopniowo od wschodu obejmującymi cały kraj; na wybrzeżu i Pomorzu okresami także opady deszczu ze śniegiem. Temperatura w nocy od –16°C w rejonach podgórskich Karpat do 1°C na wybrzeżu; w dzień od –8°C na południu do 4°C na wybrzeżu. Od soboty wzrośnie prędkość zachodniego wiatru i będzie on okresami dość silny oraz porywisty – na wybrzeżu i miejscami do 65 km/h – informuje IMGW.

/red./

Poprzedni artykułCeny szamb betonowych w 2024 roku
Następny artykułDoprowadził do śmierci kota, ale to za marihuanę grozi mu nawet 20 lat więzienia