Strona główna 0_Slider Bezpieczeństwo na przejściu przez „trzydziestkę piątkę” do poprawy? Interwencja trafiła do GDDKiA

Bezpieczeństwo na przejściu przez „trzydziestkę piątkę” do poprawy? Interwencja trafiła do GDDKiA

0

Budowę dedykowanego oświetlenia lub zastosowanie elementów odblaskowych zaproponowano we wniosku o poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ulicy Zamenhofa, który skierowany został do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

We wrześniu 2023 roku na przejściu dla pieszych, którego dotyczy wniosek o poprawę bezpieczeństwa, doszło do potrącenia 13-latki

O podjęcie działań w sprawie poprawy bezpieczeństwa na podwójnym przejściu dla pieszych zlokalizowanym na świdnickim odcinku drogi krajowej nr 35 wystąpił radny Krzysztof Grudziński. – To przejście za McDonald’s bardzo często jest miejscem niebezpiecznych wydarzeń drogowych, często z udziałem pieszych. Tym niebezpiecznym przejściem w godzinach porannych odprowadzane są dzieci do znajdujących się nieopodal przedszkoli i szkół – wskazał radny, który zwrócił się z prośbą o interwencję do prezydent Świdnicy.

Celem zwiększenia bezpieczeństwa na tym przejściu należałoby oznaczyć je odblaskami, zastosować dodatkowe oświetlenie dedykowane. Proszę o zwrócenie się do administratora tej drogi o wyposażenie tego przejścia w dodatkowe elementy bezpieczeństwa – zaproponował Grudziński.

Wskazane przejście dla pieszych leży w ciągu drogi krajowej nr 35, która podlega pod zarząd Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W związku z powyższym sprawa zostanie przekazana wskazanej instytucji – poinformowała prezydent Beata Moskal-Słaniewska w udzielonej radnemu odpowiedzi. Zgodnie z tą zapowiedzią do GDDKiA skierowane zostało pismo, w którym poproszono o zajęcie stanowiska w sprawie propozycji radnego Grudzińskiego oraz przedstawienie danych dotyczących liczby zdarzeń drogowych w rejonie tego przejścia. Drogowcy dotychczas nie odnieśli się do wniosku radnego. O udzielonej odpowiedzi będziemy informować.

W ubiegłym roku GDDKiA zleciło wykonanie dodatkowego oświetlenia na trzech przejściach dla pieszych na drodze krajowej nr 35 – w Mokrzeszowie oraz Pszennie, natomiast dwa lata wcześniej – dzięki staraniom oraz środkom gminy Świdnica – dodatkowe oświetlenie zyskały trzy przejścia w Słotwinie oraz trzy w Pszennie. Tegoroczne plany inwestycyjne wrocławskiego oddziału GDDKiA związane z poprawą bezpieczeństwa pieszych nie zostały jeszcze ogłoszone.

/mn/

Poprzedni artykułŚwiebodziczanka z powołaniem do kadry narodowej!
Następny artykułJak prawnik ds. długów chroni interesy klientów