Strona główna 0_Slider 32. Finał WOŚP. Licytacje w Galerii Świdnickiej, będzie morsowanie i pokaz ognia...

32. Finał WOŚP. Licytacje w Galerii Świdnickiej, będzie morsowanie i pokaz ognia [FOTO/VIDEO]

0

Blisko 170 wolontariuszy od rana kwestuje na ulicach Świdnicy podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W samo południe w Galerii Świdnickiej ruszyły licytacje fantów zebranych przez świdnicki sztab Orkiestry. W pierwszej kolejności pod młotek trafił Orkiestrowy tort, który za 600 złotych został wylicytowany przez prezydent oraz wiceprezydentów Świdnicy.

W tym roku Galeria Świdnicka ponownie została gospodarzem głównej sceny świdnickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W samo południe ruszyły licytacje. – Mamy dziesiątki wspaniałych gadżetów od dziesiątek wspaniałych osób, które przekazały rzeczy na WOŚP – mówi hm Piotr Pamuła z Hufca ZHP Świdnica, którego harcerze tradycyjnie wsparli organizację Finału. Wśród przeznaczonych na licytację fantów znalazły się m.in. gadżety WOŚP, vouchery na przeróżne usługi, zaproszenia do restauracji, lot helikopterem, Orkiestrowe torty, karnety sportowe, a także biżuteria i dzieła sztuki.

Oprócz mnóstwa licytacji, w Galerii Świdnickiej przewidziano również dodatkowe atrakcje. – Dla najmłodszych gości przygotowaliśmy super strefę animacji i kreatywnych warsztatów, w której zrobicie – mydełka serduszka, super gniotki, koralikowe bransoletki, do tego ogromne serce do zdobienia, giga kolorowanka i giga puzzle, edukacyjne planszówki, malowanie buziek, brokatowe tatuaże, a także tatuaże natryskowe – wyliczają przedstawiciele świdnickiego centrum handlowego. Dodatkowo w godzinach 17.00-18.00, przed wejściem od strony ulicy Miłego Dnia, Świdnickie Morsy zaproszą do wspólnej orzeźwiającej kąpieli, którą poprzedzi rozgrzewka z Aneta Zumba Team. Na finał o godzinie 18.00 na placu przed wejściem od ulicy Westerplatte czekać będzie widowiskowy Teatr Ognia.

Na ulicach jest blisko 170 wolontariuszy, dzięki którym mamy kontakt ze społecznością Świdnicy. To oni są twarzą Orkiestry w Świdnicy, to oni są do Państwa dyspozycji i to od nich spłyną największe środki do naszej kasy, z której pieniądze trafią do centrali w Warszawie – podkreśla Mariusz Kozłowski, szef świdnickiego sztabu WOŚP.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMoto Orkiestra gra po raz dziewiąty! [FOTO/VIDEO]
Następny artykułŚwidnicka młodzież z „Kasprowicza” zagrała z WOŚP. Były występy młodych talentów, loteria fantowa i słodkości [FOTO]