Strona główna 0_Slider Kim był mężczyzna znaleziony w opuszczonym magazynie? Policjanci zrekonstruowali twarz zmarłego i...

Kim był mężczyzna znaleziony w opuszczonym magazynie? Policjanci zrekonstruowali twarz zmarłego i apelują o pomoc

0

Zrekonstruowano twarz mężczyzny, którego ciało odnaleziono w ubiegłym roku w opuszczonym magazynie przy ulicy Ofiar Oświęcimskich w Świdnicy. Policjanci mają nadzieję, że dzięki temu uda się ustalić tożsamość denata. Przy zwłokach nie znaleziono bowiem żadnych dokumentów, a podjęte do tej pory działania nie doprowadziły do ustalenia tego, kim był zmarły mężczyzna.

Zwłoki mężczyzny zostały znalezione 12 marca 2022 roku. – Znajdowały się w opuszczonym magazynie i oprócz śpiwora oraz podręcznych rzeczy nie udało się znaleźć niczego, co pomogłoby ustalić tożsamość zmarłego. Zwłoki mogły znajdować się w tym miejscu od kilku dni – informował wówczas prokurator rejonowy Marek Rusin. Wiek zmarłego mężczyzny oszacowano na 60-65 lat.  Przeprowadzona sekcja zwłok wykluczyła, by do jego zgonu przyczyniły się osoby trzecie. Według ustaleń biegłego, zmarł on z powodu niewydolności oddechowo-krążeniowej.

Mężczyzna ubrany był w czarną kurtkę zapinaną na zamek, spodnie jeansowe. Mężczyzna na ręce miał zegarek w srebrnej kopercie ze srebrną bransoletą firmy Pertect. Po wykonaniu wielu czynności identyfikacyjnych, nie udało się zidentyfikować mężczyzny, dlatego policjanci wydziału kryminalnego świdnickiej komendy w trakcie prowadzonego postępowania zwrócili się do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji KGP o wykonanie retuszu rekonstrukcyjnego zdjęć z przeprowadzonych oględzin zwłok – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Policjanci proszą wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub znają jego tożsamość o kontakt z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego pod nr telefonu 47 87 55 227 lub z oficerem dyżurnym 47 87 55 200 – apeluje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Trudno jest mówić, że kogoś się przekonuje słowem, gdy za nami stoi armata”. Prof. Michał Rusinek wygłosił wykład w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułNiezła sumka z kiermaszu dla bezdomniaków