Strona główna Sport Piłka ręczna Znakomity poniedziałek świdnickich młodzików

Znakomity poniedziałek świdnickich młodzików

0

W poniedziałek, 11 grudnia trudne, wyjazdowe mecze rozgrywali młodzicy i chłopcy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Po bardzo dobrych występach świdniczanie wygrali oba spotkania!

ŚKPR I trenera Wojciecha Jabłońskiego zmierzył się w Legnicy z Siódemką Miedzią Legnica. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i walczą o miejsce w pierwszej trójce, dające awans do grupy finałowej, gdzie rozstrzygnie się kwestia dolnośląskich medali. Młode Szare Wilki udowodniły, że to im należy się gra o trofea. – Zagraliśmy najlepszy mecz w sezonie, a kluczem do zwycięstwa była bardzo dobra postawa w obronie. W ataku też zresztą zagraliśmy bardzo dobrze – podsumował zadowolony szkoleniowiec.

ŚKPR pokonał Miedziankę 35:31. Mecz miał różne fazy. W pierwszej części na początku prowadzili rywale, ale potem to świdniczanie odskoczyli już na cztery bramki. Do przerwy mieli już jednak tylko jedną bramkę zapasu (18:17). W drugiej połowie nasz zespół nie pozwolił przeciwnikom uwierzyć w możliwość zwycięstwa. ŚKPR kontrolował wydarzenia i wygrał zasłużenie. Bardzo dobre zawody rozegrani obaj bramkarze. Wszyscy gracze z pola zdobyli bramki, a najbardziej udany dzień miał skrzydłowy Krystian Pawlak. Zdobył 12 bramek i bodaj żadnej z szybkiego ataku, a po sytuacjach wypracowanych w ataku pozycyjnym.

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR I Świdnica 31:35 (17:18)

ŚKPR I: Świder, Firlej – Pawlak 12, J. Kocjan 9, F. Stadnik 4, Szychowski 3, Zając 2, Lurka 2, Boroński 2, Litwińczuk 1

Zespół z rocznika 2011 trenerki Justyny Curyl udał się tymczasem do Świebodzic. Można było spodziewać się trudnej przeprawy, bo oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek. Na boisku zdecydowanie lepiej prezentowały się jednak Szare Wilczki. W pierwszej części ŚKPR zdominował rywali znakomitą grą w defensywie – wynik 15:2 jest tego najlepszym dowodem. W drugiej połowie świebodziczanie rzucili więcej bramek, ale nasz zespół i tak stale powiększał przewagę i wygrał ostatecznie 33:11. – To był bardzo dobry mecz w wykonaniu chłopaków – cieszyła się trenerka.

MKS Victoria Świebodzice – ŚKPR II Świdnica 11:33 (2:15)

ŚKPR: W. Szmaj – Sawicki 10, Ożóg 5, Kopeć 5, Matlak 5, B. Miedziński 4, Sz. Kocjan 2, Warachim 1, Szumowski 1, Kasendra, Włudyka, Suszycki