Strona główna Sport Pływanie Pływanie w Żarowie wieczorową porą

Pływanie w Żarowie wieczorową porą

0

Po raz siódmy pływacy spotkają się na krytym basenie w Żarowie, by ustanowić rekord przepłyniętych długości. Do pobicia jest dystans 79 km i 795 metrów. Patronatem honorowym wydarzenie objął burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Każdy chętny w piątek, 12 stycznia 2024 roku będzie mógł zmierzyć się z wyzwaniem. Sportowe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00 i potrwa do 22:00. Dla najlepszej kobiety oraz mężczyzny czekają nagrody ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, które jest organizatorem wydarzenia. Dodatkowo wyróżnimy najmłodszego i najstarszego uczestnika wydarzenia. Każdy zawodnik przez 30 minut musi przepłynąć jak największą ilość długości basenu. Udział w zawodach sportowych jest płatny i wynosi 20 złotych. Opłatę wpisową dokonuje się w dniu zawodów w kasie krytej pływalni. Na pływaków czekają pamiątkowe medale, batony energetyczne, woda i słodki poczęstunek. Zawodnicy mogą korzystać z pływalni od godz. 19:00 do 22:00 – przekazują organizatorzy przedsięwzięcia.

Zapisy elektroniczne: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfrF_Sf_51y3MOfeAYFiiM6zZMxblb8DfOKmbvhPkE6zfnjCg/viewform

Szczegółowy regulamin: https://www.centrum.zarow.pl/informacje/nocne_plywanie_2024.pdf

Tak pływali podczas poprzedniej edycji w grudniu 2022 roku

Mimo, że nie udało się pobić rekordu imprezy, to naprawdę w piątek, 2 grudnia zawodniczki i zawodnicy startujący w Nocnym Pływaniu w Żarowie walczyli na całego, wykręcając solidny rezultat. Impreza organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Żarowie odbyła się już po raz szósty.

Wydarzenie trwało od 19.00 do 22.00, a każdy uczestnik w trakcie 30 minut swojej próby musiał przepłynąć jak najdłuższy dystans i ilość basenów. Wyniki wszystkich śmiałków były dodawane i dały rezultat końcowy. W tym roku licznik zatrzymał się na 55 kilometrach i 200 metrach. Najlepszą zawodniczką była Dominika Sasin (2100 metrów), a najlepszymi zawodnikami młodzi reprezentanci Klubu Sportowego Rekin Świebodzice: Mikołaj Kirklo, Sebastian Kułak, Michał Stawicki i Kacper Dzień vel Rakoczy (wszyscy 1675 metrów). Wyróżnieni zostaną też najstarszy i najmłodszy uczestnik bicia rekordu. Byli to 70-letni Andrzej Jóźwiak i 6-letni Mikołaj Kułakowski. Po zakończeniu walki na wszystkich śmiałków czekały pamiątkowe medale i okolicznościowe dyplomy za udział w zawodach.

/MDvR/

Poprzedni artykułZnakomity poniedziałek świdnickich młodzików
Następny artykułZimowy Minimalizm: Buty Minimalistyczne na Chłodniejsze Dni