Strona główna 0_Slider Tragiczne zderzenie osobówki i ciężarówki. Jeden z kierowców nie żyje

Tragiczne zderzenie osobówki i ciężarówki. Jeden z kierowców nie żyje

0

Tuż przed godziną 13.00 doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej 382 między Świdnicą a Strzegomiem niedaleko Starego Jaworowa. Przejazd jest zablokowany.

Zdjęcia OSP Jaworzyna Śląska

Zderzyły się czołowo samochód osobowy i ciężarowy. Trwa akcja ratunkowa, przejazd całkowicie zablokowany – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. Policja kieruje na objazdy.

– Kierujący z samochodu osobowego był uwięziony w pojeździe i konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu do cięcia karoserii. Mężczyzna w chwili uwolnienia był nieprzytomny. W obu samochodach nie było pasażerów – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak.

Ranny kierowca został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. O godzinie 13.33 rzeczniczka policji w Świdnicy poinformowała, że mężczyzna nie żyje. Zmarły to 37-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

– Kierujący osobowym Citroenem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i uderzył w ciężarówkę, która jechała w kierunku Strzegomia – informuje naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy Szymon Szczepaniak.

Na miejscu pracowały 4 zastępy PSP i OSP, policjanci i Zespół Ratownictwa Medycznego.

O 17.40 przejazd został odblokowany.

/red./
Zdjęcia OSP Jaworzyna Śląska, czytelniczka Swidnica24.pl, Swidnica24.pl

Poprzedni artykułKiedy na łyżwy i na basen w okresie świąteczno-noworocznym?
Następny artykułBiesiada Wigilijna III LO i SP nr 4. Druga część koncertu [VIDEO]