Strona główna 112 Slalomem przedzierał się przez zaśnieżoną ulicę. Nietrzeźwy rowerzysta ukarany słonym mandatem

Slalomem przedzierał się przez zaśnieżoną ulicę. Nietrzeźwy rowerzysta ukarany słonym mandatem

0

W ostatnich dniach zimowa aura dawała o sobie znać, przez co trudności z przejazdem niektórymi drogami napotykali kierujący samochodami osobowymi. Obfite opady śniegu oraz niskie temperatury nie stanowiły jednak problemu dla 34-latka, który w środku nocy przy padającym śniegu udał się na przejażdżkę rowerem. Wybrana przez mężczyznę pora, a także jego styl jazdy, przykuły uwagę policjantów ze Świebodzic.

Miłośnika zimowej jazdy jednośladem mundurowi z Komisariatu Policji w Świebodzicach napotkali w czwartek około północy. – Zaskoczeni funkcjonariusze zauważyli mężczyznę „przedzierającego się” rowerem przez jedną z zaśnieżonych ulic. Tor jazdy pasjonata tego środka transportu był dość nieregularny, a sposób hamowania „na jedną nogę” dość zaskakujący. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy jest to spowodowane warunkami atmosferycznymi, czy może czymś zupełnie innym – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u rowerzysty blisko promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości 34-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Pasję rowerową musiał odłożyć na później, bo w dalszą drogę nie pojechał już rowerem a do domu dla bezpieczeństwa odwieźli go policjanci – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŁabędzie przymarznięte do lodu, problemy z nietrzeźwymi, walka z zimowymi warunkami. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułŚwiąteczne dekoracje, unikalne rękodzieło i wyjątkowe wyroby. Targi lokalnych twórców rozpoczęte [FOTO]