Strona główna 0_Slider Setka małych artystów na wielkiej scenie. Barwnymi jasełkami wprowadzili widzów w świąteczny...

Setka małych artystów na wielkiej scenie. Barwnymi jasełkami wprowadzili widzów w świąteczny nastrój [FOTO]

0

Magia świąt zawitała do auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. W poniedziałek z niezwykle barwnym jasełkowym spektaklem wystąpili tam młodzi wykonawcy ze świdnickiego Przedszkola Miejskiego nr 3.

W przedstawienie zaangażowane były wszystkie przedszkolaki, czyli łącznie około 100 dzieci z czterech grup, a także wszyscy nauczyciele oraz pracownicy obsługi. Wszystko zostało przez nich pięknie przygotowane – łącznie z dekoracjami, aranżacją i scenariuszem. Dzieci miały okazję po raz pierwszy wystąpić na tak dużej scenie. Należą im się ogromne brawa i słowa uznania. Był to ich pierwszy tak poważny występ przed tak dużą publicznością. Sprawili się przepięknie i na pewno wywołali emocje wśród zaproszonych gości: rodziców, dziadków, a także sympatyków przedszkola. Publiczność nam dopisała – sala została wypełniona po brzegi. Bardzo się cieszymy, jest to nasz ogromny sukces. Gratuluję pracownikom i nauczycielom. Jestem z nich po prostu dumna – mówiła Anna Wojtysiak, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 w Świdnicy.

Myślę, że w naszym codziennym zabieganiu taki przerywnik i przypomnienie, że święta Bożego Narodzenia są coraz bliżej, a zarazem taka chwila oddechu od codziennej rzeczywistości, dobrze nam wszystkim zrobiło. Głównymi aktorami są dzieci, którym należą się brawa, ale nie byłoby tego przedstawienia bez nauczycieli i pracowników przedszkola, którzy najlepiej wiedzą ile kosztuje przygotowanie dzieci do takiego występu – podkreślała Małgorzata Sandecka, dyrektor wałbrzyskiej delegatury Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, zwracając się do zgromadzonej publiczności.

/mn/

Poprzedni artykułCzy warto skorzystać z pomocy adwokata w sprawie o rozwód?
Następny artykułKierowcy tłukli się po zerwanej nawierzchni [FOTO]