Strona główna 0_Slider Roznegliżowany i zagubiony senior, nietrzeźwy z butelką po denaturacie. Interwencje straży miejskiej

Roznegliżowany i zagubiony senior, nietrzeźwy z butelką po denaturacie. Interwencje straży miejskiej

0

Od 24 do 30 listopada 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 136 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

25 listopada 2023 roku o godz. 2.20 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego przy ławce na Placu Jana Pawła II. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze stwierdzili brak czynności życiowych i przystąpili do reanimacji. Jednocześnie wezwano pogotowie ratunkowe. Po chwili przyjechał również patrol Policji. Strażnicy wraz z policjantami prowadzili reanimację do czasu przyjazdu pogotowia. Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

25 listopada 2023 roku o godz. 12.57 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce na placu św. Małgorzaty. Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Obok mężczyzny leżała pusta butelka po denaturacie. W związku z faktem, że z osobą tą nie było żadnego kontaktu wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

27 listopada 2023 roku o godz. 16.20 z dyżurnym Straży Miejskiej w Świdnicy skontaktował się ratownik medyczny z prośbą o udzielenie pomocy przy wniesieniu do jednego z mieszkań przy ulicy Kopernika pacjentki wypisanej ze szpitala. Na miejsce skierowano patrol naszej jednostki. Problem udało się szybko rozwiązać. Kobieta bezpiecznie wróciła do swojego mieszkania.

28 listopada 2023 roku o godz. 6.44 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny w wieku około 70 lat, który przebywał na ulicy Kilińskiego ubrany jedynie w slipki, sandały i koszulkę. Mężczyzna nie wiedział w jaki sposób znalazł się na tej ulicy, nie wiedział też gdzie mieszka. Strażnicy umieścili osobę tą w radiowozie i na podstawie uzyskanych informacji ustalili, że mieszka on w Bystrzycy Dolnej. Gdy próbowano odwieźć mężczyznę do miejsca zamieszkania okazało się, że zimą wraz z żoną przeprowadzają się do Świdnicy. Na szczęście ustalono również adres pobytu w Świdnicy i mężczyznę przekazano małżonce.

28 listopada 2023 roku o godz. 22.16 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące prawdopodobnie bezdomnego mężczyzny, przebywającego na przystanku MPK przy ulicy Westerplatte, który ze względu na niskie temperatury może potrzebować pomocy. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Mężczyznę doraźnie umieszczono w miejskim schronisku dla osób bezdomnych.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułPrzesłali ponad 450 kartek świątecznych. Które nagrodzono?
Następny artykułW niedzielę „30 minut na maksa”. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca!