Strona główna Artykuł sponsorowany Kilka rad, jak wybrać kołdrę idealną

Kilka rad, jak wybrać kołdrę idealną

0

Wybór właściwej kołdry to wbrew pozorom niełatwe zadanie, które wymaga dokładne przeanalizowania dostępnych na rynku rozwiązań. Różne wypełnienia, przeznaczenie, grubość, waga i wiele innych parametrów sprawiają, że ciężko o dopasowanie najlepszego modelu. W jaki sposób ułatwić sobie podjęcie decyzji i zdecydować się na optymalne produkty?

Określ, jaką temperaturę preferujesz

Wybierając kołdrę należy w pierwszej kolejności określić własne preferencje i oczekiwania. Każdy jest zupełnie inny. Niektórzy preferują niższą temperaturę w trakcie snu, a inni z kolei uwielbiają czuć ciepło i otulić się kołdrą.

Przy określaniu preferowanej temperatury należy także wziąć pod uwagę sezon, gdy kołdra będzie używana. Latem zdecydowanie lepiej sprawdzą się cienkie i lekkie kołdry. Zapewnią właściwą wentylację i pozwolą poczuć przyjemny chłód przy wchodzeniu do łóżka. Chronią również przed przegrzaniem się organizmu. W okresie zimowym natomiast bardziej polecane są modele grubsze z wypełnieniem puchowym. Są w stanie otulić całe ciało i poczuć ciepło.

Wybierz wypełnienie syntetyczne lub naturalne

Wybór wypełnienia to kolejny ważny aspekt przy decydowaniu się na odpowiednią kołdrę. Na rynku dostępne są modele naturalne oraz syntetyczne. W obu przypadkach można mówić o pewnych zaletach.

Kołdry z wypełnieniem naturalnym zapewniają utrzymanie stałej temperatury oraz świetną wentylację. Dodatkowo są przyjemne w dotyku i mogą idealnie dopasować się do kształtu ciała. Mogą być jednak problematyczne dla alergików.

Kołdry z wypełnieniem syntetycznym wykazują właściwości hipoalergiczne. Dodatkowo nowoczesne rozwiązania także są lekkie i pozwalają utrzymać optymalną temperaturę ciała w trakcie snu. Jednym minusem jest mniejsza oddychalność niż w przypadku naturalnych wypełnień.

Prawidłowo dopasuj rozmiar

Znając już preferencje dotyczące grubości i rodzaju wypełnienia można przejść do rozmiaru. Kołdra przede wszystkim powinna być dopasowana do rozmiarów łóżka. Gwarantuje to, że nie będzie zbyt mała i pozwoli przykryć całe ciało. Jeżeli lubisz otulać się kołdrą to warto rozważyć zakup większych modeli. Większy zapas długości i szerokości pozwala przyjąć optymalną pozycję w trakcie snu.

Kupuj w najlepszych sklepach

Dla maksymalnego zadowolenia warto kupować kołdry w renomowanych sklepach. Takie miejsca gwarantują szeroki wybór i najwyższą jakość swoich produktów. Możesz być pewien, że zarówno kołdry syntetyczne, jak i naturalne będą dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Posłużą przez wiele lat i wspomogą sen. Inwestując w kołdrę można zapewnić sobie zdecydowanie wyższy komfort snu. Nie warto zatem oszczędzać na takich produktach i najlepiej sięgnąć po wysoką jakość.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDlaczego boją się huku? Jak pomóc zwierzętom w głośną sylwestrową noc?
Następny artykułKolejny budynek powiatu po termomodernizacji [FOTO]