Strona główna 0_Slider „Każda jednostka krwi to dar życia”. Krwiobus wyruszy na noworoczną akcję

„Każda jednostka krwi to dar życia”. Krwiobus wyruszy na noworoczną akcję

0

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zaprasza krwiodawców do udziału w pierwszej w nowym roku zbiórce krwi, która odbędzie się 2 stycznia w Świebodzicach. Dwa dni później bezcennym darem krwi będzie można się podzielić w Świdnicy.

fot. RCKiK Wałbrzych

Dziękujemy Honorowym Dawcom Krwi za to, że dzieląc się bezcennym darem krwi, dają szansę innym na powrót do lepszego zdrowia. Bez Waszej codziennej obecności, nie byłoby możliwe wykonanie wielu zabiegów ratujących ludzkie życie – podkreślają pracownicy oraz dyrekcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, którzy wszystkim krwiodawcom życzą w nowym roku zdrowia, siły i determinacji do kontynuowania ich szlachetnej misji.

Najbliższą okazją do oddania krwi będzie noworoczna akcja, która odbędzie się już we wtorek, 2 stycznia w godzinach 9.00-13.00. Krwiobus wałbrzyskiego RCKiK stanie przed ratuszem na Rynku w Świebodzicach. Dwa dni później, 4 stycznia ekipa wyjazdowa krwiocentrum zawita do Świdnicy. W godzinach od 9.00 do 13.00 krew będzie można oddać w budynku dawnego Gimnazjum nr 1 (ul. Kozara-Słobódzkiego 21).

Wałbrzyskie RCKiK codziennie zabezpiecza 13 Szpitalnych Banków Krwi. Krew trafia m.in. do chorych po wypadkach, z chorobami nowotworowymi, do osób po przeszczepie, z białaczką. Według danych z 29 grudnia 2023 roku, niskie są obecnie zapasy krwi grup B Rh-, a średnie grup A Rh+ oraz A Rh-. W przypadku pozostałych grup krwi zapasy są wysokie lub optymalne.

/RCKiK Wałbrzych, opr. mn/

Poprzedni artykułSylwester 2023/2024. Wyślij zdjęcie i wygraj bilety do kina [KONKURS]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej