Strona główna 0_Slider Jak zimowa edycja, to w zimowej scenerii

Jak zimowa edycja, to w zimowej scenerii [144 ZDJĘCIA]

0

W dość ekstremalnych warunkach odbyła się ostatnia w tym roku odsłona Świdnickich Biegów Parkowych – Grand Prix 2023. Dokładnie stu śmiałków walczyło na trasie wyznaczonej na terenie Parku Centralnego.

Cztery świdnickie parki, cztery biegi i cztery pory roku – to świetny pomysł na spędzanie niedzielnego poranku! – taki cel od samego początku przyświecał organizatorom wydarzenia. Edycja zimowa jak ulał przypasowała do dzisiejszej aury, dość trudnej dla biegaczy. Wszystkie edycje Świdnickich Biegów Parkowych – Grand Prix 2023 rozegrane zostały na dystansie około 5 kilometrów.

Dziś w Parku Centralnym zameldowało się dokładnie 100 osób, by stanąć do sportowej rywalizacji (34 kobiety i 66 mężczyzn). W klasyfikacji pań na najwyższym stopniu podium zameldowała się świdniczanka – Sonia Rozumkiewicz, dobiegając do mety w czasie 21:19 sek. Blisko minutę straciła do niej Angelika Czarnecka ze Świebodzic (22:15), a podium uzupełniła Brygida Szymańska z Jaroszowa (22:27).

Wśród panów nie było dziś mocnych na Jana Kaczora z Wałbrzycha. Triumfator linię mety przekroczył w czasie 17:58 sek. Dokładnie pół minuty za nim przybiegł Bartłomiej Wojsław z Marcinowic (18:28), wyprzedzając po walce Dariusza Szczepanika z Pszenna (18:31).

Przypomnijmy, że Świdnickie Biegi Parkowe – Grand Prix 2023 zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Świdnicka Grupa Biegowa i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Bieg wiosenny odbył się 2 kwietnia w Parku Młodzieżowym, edycja letnia 18 czerwca w Parku Sikorskiego, a jesienna część miała miejsce 3 września w Parku Strzelnica. Dzisiejsze zmagania w Parku Centralnym były jednocześnie zwieńczeniem całego cyklu.

Szczegółowe wyniki pod linkiem: https://wyniki.datasport.pl/results4676/indexnew.php

/MDvR, FOTO: Mariusz Ordyniec/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Pułaskiego
Następny artykułPół tysiąca dzieciaków witało św. Mikołaja i jego pomocników [FOTO]