Strona główna 0_Slider Droga do Granicznej zablokowana, w Świdnicy błoto pośniegowe i śnieg

Droga do Granicznej zablokowana, w Świdnicy błoto pośniegowe i śnieg [FOTO]

0

Utrzymują się bardzo trudne warunki na drogach. Przejezdne są drogi krajowe i wojewódzkie, poważne problemy są na gminnych i powiatowych. Jak informuje Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego, nadal nie jest przejezdna trasa ze Strzegomia do Granicznej i Goczałkowa Górnego.

Duże utrudnienia występują na trasie ze Świdnicy do Opoczki i do Bystrzycy Górnej, ale tutaj już można przejechać. Gorzej może być między Milikowicami a Komorowem, tam służby jeszcze nie dotarły. – Droga ma VI kategorię utrzymania. Nie mieliśmy jeszcze zgłoszeń, ale może być tam trudna sytuacja – informuje dyżurna.

W Świdnicy główne drogi są przejezdne, ale w wielu miejscach pokrywa je błoto pośniegowe. Na część ulic pługi nie dotarły i nie dotrą, mimo że ulice są w spisie miejsc objętych zimowym utrzymaniem. Dlaczego spis różni się od informacji podawanych przez Farmę Miejską? W tej sprawie wystosowaliśmy pytania do Urzędu Miejskiego.

Pilnie potrzebne jest wsparcie w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Droga dojazdowa na ul. Pogodną 3 została odśnieżona, jednak śnieg zasypał boksy i miejsca, gdzie psy mieszkają w budach. Pracownicy proszą o pomoc i przyjazd z własnymi łopatami do odśnieżania.

W mieście warto uważać nie tylko na to, co pod nogami, ale także nad głową. W wielu miejscach utworzyły się sople lodowe. Za ich usunięcie odpowiadają zarządcy budynków. Sople należy zgłaszać do administratorów lub straży miejskiej na numer 986.

/red./
Świdnickie ulice 3 grudnia ok. 10.00. Fot Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykuł„Rekiny” pokazały moc w Zielonej Górze [FOTO]
Następny artykułGrudniowa Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości w śniegu [FOTO]