Strona główna 0_Slider Alpaki na świdnickim jarmarku. A jutro Mikołaj i Wigilia Wszystkich Świdniczan

Alpaki na świdnickim jarmarku. A jutro Mikołaj i Wigilia Wszystkich Świdniczan [FOTO]

0

Mimo że dzisiaj pogoda raczej wiosenna, na świdnickim Rynku można poczuć świąteczną atmosferę. Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy, a gośćmi specjalnymi dzisiaj były alpaki. To jedna z wielu planowanych atrakcji.

Sympatyczne zwierzęta będą dzisiaj na Rynku do godziny 15.00. Do 18.00 na głównym placu miasta będzie można spotkać tancerzy z „Jubilata” i „Małego Jubilata”, którzy wcielą się w postaci z baśni i bajek. Będą świąteczne scenki, animacje i konkursy dla dzieci.

W niedzielę, 17 grudnia do centrum zawita Mikołaj, który między godziną 12.00 a 14.00 będzie wręczał dzieciom prezenty przygotowane przez rodziców. Również w niedzielę o godz. 14.30 na świdnickim Rynku rozpocznie się świąteczny występ przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury, natomiast o godz. 15.00 odbędzie się „Wigilia wszystkich świdniczan”, podczas której harcerze wręczą gospodarzom światełko betlejemskie. Bożonarodzeniowe życzenia przekażą mieszkańcom prezydent miasta oraz przedstawiciele różnych wyznań religijnych. Świdniczanie będą mieli też okazję wspólnie kolędować i wypić gorący barszczyk.

Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 22 grudnia.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMarcinowickie przedszkolaki w bajkowych jasełkach [FOTO]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Wałowa