Strona główna 0_Slider Agresywny bezdomny na klatce schodowej, miłośnik trunków na przystanku. Interwencje straży miejskiej

Agresywny bezdomny na klatce schodowej, miłośnik trunków na przystanku. Interwencje straży miejskiej

0

Od 15 do 21 grudnia 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 148 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

15 grudnia 2023 roku o godz. 2.55 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczną prośbę mieszkańca ulicy Kazimierza Wielkiego. Chory mężczyzna spadł z łóżka i nie był w stanie sam się podnieść. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy, dzięki czemu pozostałą część nocy mógł on spędzić w łóżku.

15 grudnia 2023 roku o godz. 20.15 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał kolejną telefoniczną prośbę o udzielenie pomocy mieszkańcom ulicy Słowiczej. Chora córka zsunęła się z łóżka a rodzice nie mogli samodzielnie jej podnieść. Podobnie jak poprzednio, problem rozwiązał skierowany na miejsce patrol straży miejskiej.

16 grudnia 2023 roku o godz. 20.07 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, leżącego na klatce schodowej budynku przy ulicy Długiej. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Osobą tą okazał się doskonale znany bezdomny. W czasie interwencji zachowywał się on wulgarnie i agresywnie. Ostatecznie przed sądem będzie odpowiadał za wykroczenia polegające na używaniu słów nieprzyzwoitych, dopuszczeniu się nieobyczajnego wybryku. Dodatkowo odpowie też za popełnione przestępstwa – znieważenie funkcjonariuszy oraz kierowanie pod ich adresem gróźb karalnych. Mężczyzna został przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań, po wytrzeźwieniu czeka do przesłuchanie i rozprawa przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

18 grudnia 2023 roku o godz. 16.40 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że na ulicy Juliana Ursyna Niemcewicza uciekł jej pies. Dyżurny ustalił, że zwierzę to zostało potrącone przez samochód i następnie trafiło do schroniska dla zwierząt. Na szczęście po badaniu lekarskim okazało się, że pies nie odniósł poważnych obrażeń i może wrócić do właścicielki. Dyżurny naszej jednostki przekazał tą informację zgłaszającej.

18 grudnia 2023 roku o godz. 19.04 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol na przystanku MPK na placu Grunwaldzkim. Strażnicy wyjaśnili miłośnikowi trunków, jakie zasady obowiązują w naszym kraju w zakresie spożywania alkoholu i ukarali go mandatem karnym.

20 grudnia 2023 roku o godz. 7.56 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku przy przystanku MPK na ulicy Westerplatte. Na miejscu patrol zastał znanego bezdomnego. W czasie czynności sprawdzających ustalono, że jest on poszukiwany przez Policję. Mężczyzna został ujęty i przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułDachowanie osobówki pod Strzegomiem
Następny artykułObdarowali kilkadziesiąt potrzebujących dzieci. Świąteczne paczki trafiły też do chorych maluchów [FOTO]