Strona główna Artykuł sponsorowany Witacze, pylony i słupy reklamowe – Jak przygotować się do inwestycji?

Witacze, pylony i słupy reklamowe – Jak przygotować się do inwestycji?

0

Świat reklamy dynamicznie ewoluuje, a wykorzystanie witaczy, pylonów i słupów reklamowych staje się niezbędnym elementem skutecznej kampanii marketingowej. Inwestycja w te formy reklamy może przynieść znakomite rezultaty, ale kluczowe jest odpowiednie przygotowanie się do tego procesu. W poniższym artykule omówimy kluczowe kroki, które warto podjąć przed podjęciem decyzji inwestycyjnej w zakresie witaczy, pylonów i słupów reklamowych.

KROK 1 – LOKALIZACJA
Pierwszym krokiem przed inwestycją w witacze, pylony i słupy reklamowe jest dokładna analiza lokalizacji. Sprawdzenie ruchu pieszych i pojazdów, charakterystyki otoczenia oraz obecności konkurencji pozwoli wybrać najlepsze miejsce dla pylonu, czy witacza. Warto również zwrócić uwagę na zgodność z miejscowym prawem reklamowym i przepisami dotyczącymi wizualnej estetyki danej lokalizacji. Sprawdź, czy istnieje plan zagospodarowania terenu i jakie informacje zawiera. Doradcy Graffico chętnie Ci w tym pomogą.

KROK 2 – OKREŚLENIE WYSOKOŚCI
To etap określenia precyzyjnej wysokości witacza czy pylonu – warto by był widoczny z daleka i nie stapiał się z tłem, górował nad budynkami. W tym celu przeprowadzamy próbę balonową, która dokładnie precyzuje wysokość konstrukcji i czytelność znaku. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat próby balonowej, wejdź na stronę internetową Graffico.pl.

KROK 3 – PROJEKTOWANIE
Projektowanie wizualne odgrywa kluczową rolę w skutecznej reklamie. Wybór odpowiednich kolorów, czcionek i grafik zgodnych z identyfikacją wizualną marki zwiększy skuteczność reklamy. Przygotujemy dla Ciebie kilka wizualizacji witacza i prezentacji Twojej marki na podstawie zdjęć z próby balonowej.

KROK 4 – WYBÓR TECHNOLOGII
Na tym etapie sprawdzane są warunki geologiczne w miejscu posadowienia witacza i opracowywane rysunki techniczne, wybierana najlepsza technologa, przygotowywana wycena konstrukcji, fundamentu i montażu. Witacze i pylonu to z reguły kilkumetrowe bryły, dlatego dla bezpieczeństwa otoczenia tak ważne jest, by byłu zaprojektowane zgodnie z wszystkimi normami i zasadami bezpieczeństwa.

KROK 5 – POZWOLENIA
Gdy już mamy dopracowane wszystkie szczegóły reklamy i współpracy, przygotowuje się projekt konstrukcyjny i techniczny witacza do uzyskania pozwolenia na budowę. To właśnie przed rozpoczęciem instalacji witaczy, pylony i słupów reklamowych, konieczne jest uzyskanie odpowiednich pozwoleń i zgód. W zależności od lokalizacji, wymagane mogą być pozwolenia od władz lokalnych oraz instytucji regulujących przestrzeń reklamową. Niezastosowanie się do tych procedur może skutkować koniecznością usunięcia reklamy oraz nałożeniem kar finansowych. Na tym etapie inżynierowie zajmują się opracowaniem technologii i dokumentacji technicznej.

KROK 6 – INSTACJA FUNDAMENTU I MONTAŻ
Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, rozpoczynają się równolegle dwa procesy: instalacja fundamentu i produkcja witacza. Tu ważna uwaga: Graffico dysponuje własnymi, certyfikowanymi ekipami montażowymi, które mają doświadczenie i spełniają wszystkie wymogi BHP. Bezpieczeństwo ponad wszystko!

KROK 7 – MONTAŻ
Finalnie, montaż witacza lub pylonu powinien przebiegać szybko i sprawnie. Pylon i witacz montowane są do wcześniej przygotowanego fundamentu.

ROK 9 – KONIEC
Kropką nad „i” jest dokumentacja powykonawcza, dostarczenie atestów i Twoje zadowolenie.

https://graffico.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułPrądzyńskiego do remontu. Prace ruszą w przyszłym miesiącu