Strona główna Wydarzenia Świdnica Śpiewali i wygrywali nagrody. Festiwal Piosenki Angielskiej po raz 18.

Śpiewali i wygrywali nagrody. Festiwal Piosenki Angielskiej po raz 18. [ FOTO]

0

Wokalne, ale też taneczne talenty łącznie zaprezentowało 18 wykonawców z 8 szkół średnich powiatu świdnickiego. Młodzież wystąpiła na 18. edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej w świdnickiej „Hotelarce”. Na najlepszych czekały nagrody.

Lena Szydłowska i Marysia Dubiel z I LO w Świdnicy na XVIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Angielskiej 21 11 2023, fot. Facebook I LO

Festiwal corocznie organizowany jest przez Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy. Jego 18. edycja odbyła się we wtorek, 21 listopada. W tym roku przed liczną publicznością wystąpiło 18 wykonawców z 8 szkół średnich powiatu świdnickiego.

Nauczycielki języka angielskiego: Bożena Domagała, Katarzyna Jacobsen, Magdalena Korona i Agnieszka Michalska stworzyły atmosferę sprzyjającą nauce języka angielskiego przez śpiew i zabawę, a uczniowie ZSHT spisali się na medal częstując gości wyśmienitymi, upieczonymi przez siebie ciastami. Dzięki sponsorom jury mogło hojnie obdarować wykonawców, a poziom był bardzo wysoki – relacjonuje szkoła.

Laureatami konkursu zostali: 1 miejsce – Wiktoria Fiałek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, 2 miejsce – Zuzanna Pasikowska z III LO w Świdnicy, 3 miejsce – Otylia i Kaja Wawrzyniak z Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy.

Wręczono też wyróżnienia. Otrzymały je: Maja Laska z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Lena Szydłowska z I LO i Anna Kułak z II LO w Świdnicy. Wyróżniono również uczniów i podziękowano nauczycielom z Zespołu Szkół w Strzegomiu.

/oprac. red./
/komunikat i galeria zdjęć: Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy/
/Zdjęcie główne: I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy/

Poprzedni artykułMuzyczna podróż po świecie. Koncert już w niedzielę w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułPomysłowość oszustów nie zna granic