Strona główna 112 Policjanci pomogli mężczyźnie z atakiem epilepsji

Policjanci pomogli mężczyźnie z atakiem epilepsji

0

Pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego trafił mężczyzna, który w czwartek doznał ataku epilepsji na ulicy gen. Leopolda Okulickiego w Świdnicy. Pierwszej pomocy udzielili mu policjanci przebywający w pobliskim gmachu sądu.

9 listopada w godzinach porannych sierżant Marlena Włodarczyk-Pelc i młodszy aspirant Dominik Kril z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie udali się do świdnickiego sądu. Gdy oczekiwali na wezwanie do sali rozpraw podbiegła do nich kobieta. Była ona mocno zdenerwowana i poprosiła o natychmiastową pomoc. Zaalarmowała, iż na pobliskiej ulicy leży mężczyzna najprawdopodobniej z atakiem epilepsji. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą – opisuje Marcin Ząbek z dzierżoniowskiej policji.

Mundurowi zastali na chodniku leżącą osobę, z objawami epilepsji. Funkcjonariusze zaalarmowali służby medyczne i zapewnili bezpieczeństwo potrzebującemu pomocy, przytrzymując między innymi głowę. Gdy wstrząsy ustały, mężczyzna był zdezorientowany i silnie pobudzony. Policjanci podjęli rozmowę, uspokoili chorego i ułożyli w pozycji bezpiecznej do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego – dodaje Ząbek.

/KPP Dzierżoniów, opr. mn/

Poprzedni artykułZaginął Szarli
Następny artykułWystawa fotografii połączona z koncertem. Wernisaż „Listów i Melizmatów” dzisiaj w Galerii Fotografii