Strona główna Wydarzenia Dobromierz Po dewastacjach musieli przenieść pojemnik na używaną odzież

Po dewastacjach musieli przenieść pojemnik na używaną odzież

0

Po dewastacjach pojemników na odzież gmina Dobromierz zadecydowała o zmianie jego lokalizacji. Został zabrany z ulicy i stanął na terenie dozorowanego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum Swidnica24.pl

Kontenery PCK stały przy ul. Kościuszki, ale już ich tam nie ma. Jak poinformował Urząd Gminy, po informacjach od mieszkańców o dewastacjach pojemników zostały one przeniesione do PSZOK-u przy ul. Cmentarnej 14 i niepotrzebne czyste tekstylia, buty, pluszowe zabawki, pościel można oddawać w dniach otwarcia punktu: poniedziałek, czwartek, piątek w godzinach od 9.00 do 15.00.

„W pozostałych miejscowościach na terenie Gminy Dobromierz również ustawione są pojemniki na zbiórkę odzieży używanej. Przeznaczone są one wyłącznie do zbiórki tekstyliów, odzieży, obuwia, torebek. Zwracamy uwagę, że najważniejszą kwestią przy składaniu darów do pojemnika PCK jest to, aby zapakować je w odpowiednie worki, które zmieszczą się do otworu technologicznego w pojemniku. Prosimy o nie wyrzucanie jakichkolwiek odpadów na zewnątrz pojemnika. Pozostawienie darów w workach przed pojemnikiem bardzo często powoduje ich zniszczenie i zawilgocenie. Taka odzież nie nadaje się do wykorzystania.” – przypominają urzędnicy.

Gmina alarmuje, że  dość często pojemniki są dewastowane, zdarzają się przypadki kradzieży oraz rozrzucania odzieży i zaśmiecania terenu gminy i uprzedza, zgodnie z art. 145 Kodeksu wykroczeń, kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca publiczne, może zostać ukarany karą grzywny do 500 zł.

„Prosimy o zwracanie uwagi na kontenery znajdujące się na terenie naszej gminy. Wszystkie osoby będące świadkami kradzieży i dewastowania pojemników prosimy o niezwłoczne poinformowanie o zaistniałej sytuacji policję pod numer telefonu 997, 112 oraz na adres Urzędu Gminy Dobromierz e-mail: [email protected], lub telefoniczne na nr 74 85 86 217 w. 16.” – zachęca UG w komunikacie.

/opr. red./

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułO podwyżkach dla mieszkańców, wykonanych inwestycjach i ochronie środowiska. Radni zbiorą się w piątek