Strona główna Artykuł sponsorowany O czym pamiętać przy wyrabianiu pieczątki?

O czym pamiętać przy wyrabianiu pieczątki?

0

Pieczątki imienne i firmowe to bardzo przydatny drobiazg, o jakość którego powinniśmy zadbać w momencie wyrabiania i zakupu tuszu. Kiedy szczególnie nam się przydadzą i na co zwrócić uwagę podczas ich przygotowywania? Jakie opcje mamy do wyboru i które będą najlepsze dla niewielkiego lub częstego użytkowania? O czym pamiętać podczas przechowywania pieczątek, aby służyły nam one jak najdłużej?

  1. Kiedy warto mieć przy sobie pieczątki firmowe?
  2. Stemple drewniane i pieczątki – na co uważać podczas ich wyrabiania?
  3. Najtańsze pieczątki – czy to dobry pomysł?
  4. Jak prawidłowo przechowywać pieczątki?

Kiedy warto mieć przy sobie pieczątki firmowe?

Pieczątka to bardzo ważny przedmiot dla każdego biznesu, niezależnie od jego wielkości. Dlatego wyrabiając ich zestaw dla naszej firmy powinniśmy zadbać o jakość, wykonanie oraz żywotność pieczątki. Powinniśmy je mieć zawsze w biurze, a także przy sobie w czasie spotkań czy wyjazdów, podczas których wiemy, że przyjdzie nam przygotowywać lub podpisywać różnorodne dokumenty. Jeżeli zadbamy o zakup dobrych pieczątek, posłużą nam one przez wiele lat.

Stemple drewniane i pieczątki – na co uważać podczas ich wyrabiania?

Wyrabiając pieczątki księgowe i firmowe powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Do najważniejszych z nich zaliczamy:

  • kształt: każda firma oferująca pieczątki zaproponuje nam co najmniej kilka opcji do wyboru. Zazwyczaj możemy liczyć na pieczątki zamykane oraz stemple, do których dodatkowo będzie potrzebna poduszka z tuszem. Do tego możemy zdecydować się na opcję okrągłą, kwadratową, prostokątną, a czasem także przygotowywaną na zamówienie;
  • sposób dozowania tuszu: szkieletowe pieczątki są skonstruowane tak, że możemy używać ich bez dodatku tuszu przez dłuższy czas. Z kolei stemple wymagają poduszki, ponieważ nic nie zabezpiecza ich powierzchni przed wysychaniem;
  • materiał wykonania: jeżeli planujemy korzystać z pieczątek często, zdecydowanie lepiej zdecydować się na wersję metalową. Będzie bardziej wytrzymała i posłuży nam na dłużej;
  • tekst: zanim zlecimy wykonanie pieczątek, musimy również zaprojektować tekst, jaki mają odbijać. Upewnijmy się też, że w przygotowanym tekście nie ma żadnych błędów, literówek, ani przestawionych cyfr.

Najtańsze pieczątki – czy to dobry pomysł?

Kupując pieczatki to naturalne, że nasze oczy skłaniają się ku najtańszym ofertom. Pamiętajmy jednak, że ma to być przedmiot zaufany, który nie zawiedzie nas w najmniej odpowiednim momencie. Jeżeli planujemy wykorzystywać je rzadko, możemy zdecydować się na bardziej budżetową wersję. Jednak w sytuacji, gdy pieczątki mają być w użytku w trybie ciągłym, lepszym i bardziej ekonomicznym wyjściem będzie zainwestowanie w wysokiej jakości modele.

Jak prawidłowo przechowywać pieczątki?

Wyrób pieczątek to jedno, a zachowanie ich w dobrym stanie, to drugie. Jeżeli chcemy, aby posłużyły nam przez lata, musimy pamiętać o ich odpowiednim przechowywaniu. Jeżeli nie korzystamy w danym momencie z pieczątki, zamknijmy ją i nie pozostawiajmy na działanie powietrza – ryzykujemy nie tylko wyschnięcie tuszu, ale również zanieczyszczenie części odbijanej kurzem, co może spowodować jej późniejsze rozmazywanie się na papierze. Podobna zasada dotyczy samych poduszek z tuszem, które również powinniśmy zamykać w czasie, gdy z nich nie korzystamy.

Wyrabiając pieczątki online powinniśmy zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii, a tanie pieczątki nie zawsze są najlepszym wyjściem. Jeżeli jednak poświęcimy na to chwilę, posłużą nam one przez wiele lat.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSpektakl „La Bombe” w świetnej obsadzie już w niedzielę w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułSkatowany kot nie przeżył. Prokuratura zmieni zarzuty. Bedzie również ścisła współpraca ze schroniskiem