Strona główna 0_Slider Na ciele topielca były ślady pobicia. Nowe ustalenia prokuratury

Na ciele topielca były ślady pobicia. Nowe ustalenia prokuratury

0

Są już ustalenia po sekcji zwłok mieszkańca Witoszowa Dolnego, którego ciało zostało wyłowione w ostatnią niedzielę z potoku Witoszówka. Mężczyzna przed śmiercią został pobity.

Zgłoszenie dotyczące ciała mającego znajdować się w potoku Witoszówka wpłynęło do służb ratunkowych 12 listopada około godziny 15.50. – Po dojeździe na miejsce potwierdzono zgłoszenie. Okazało się, że jest to osoba bez funkcji życiowych. Ze względu na stan tej osoby odstąpiono od kwalifikowanej pierwszej pomocy – mówił mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Zmarły to 61-letni mieszkaniec Witoszowa Dolnego. 13 listopada na polecenie prokuratora została przeprowadzona sekcja zwłok. – Przyczyną śmierci było utonięcie – informuje zastępca prokuratora rejonowego w Świdnicy Łukasz Cimała.

Tuż po ujawnieniu zwłok zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn. – W niedzielę 61-latek pił z nimi alkohol w budynku położonym niedaleko miejsca znalezienia ciała. To nie była pierwsza taka sytuacja, już wcześniej mężczyźni się tutaj spotykali – mówi prokurator. Wczoraj obaj zatrzymani złożyli zeznania. – W niedzielę miało dojść do kłótni i gospodarz spotkania uderzył pokrzywdzonego. Wiesław N.usłyszał zarzut z art. 157. par 1 kodeksu karnego – spowodowania obrażeń skutkujących naruszeniem czynności narządu ciała, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz wydany zakaz zbliżania się do drugiego z mężczyzn, który w sprawie ma status świadka.

Jak mówi prokurator Cimała, pobicie nie ma związku z utonięciem. – Nie wiadomo jeszcze, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Będzie potrzebna opinia uzupełniająca biegłego oraz kolejne przesłuchania świadków – wyjaśnia.

/asz/

Poprzedni artykułWpływ umiejętności Azjatów na dzisiejsze środowisko biznesu
Następny artykułUżywane meble w nowoczesnych wnętrzach – Balans pomiędzy starym a nowym