Strona główna 0_Slider Dwie inwestycje jednocześnie. Kto wydał na to zgodę? – pyta mieszkaniec ul....

Dwie inwestycje jednocześnie. Kto wydał na to zgodę? – pyta mieszkaniec ul. Waryńskiego [FOTO/AKTUALIZACJA]

0

Do codziennych problemów mieszkańców Osiedla Młodych w Świdnicy doszły kolejne, których przyczyną są dwa nakładające się remonty na ul. Waryńskiego. Część mieszkańców nie ma żadnej szansy na zaparkowanie swojego auta.

– Mieszkam na ulicy Waryńskiego. Jest to jednokierunkowa droga z bardzo małą liczbą miejsc parkingowych. Jednego dnia rozpoczęli wymianę rur od gazu z informacją, by nie parkować równolegle przy chodniku, bo będą roboty. Żeby było mało, w tym samym czasie zaczynają robić chodnik po drugiej stronie ulicy i też proszą by nie parkować aut bo robią chodnik. Zastawiają kamieniami parkingi… Gdzie mieszkańcy mają parkować samochody? Kto wydał tak absurdalna zgodę na jednoczesny remont chodnika i wymianę rur? Brakuje by jeszcze asfalt robili i postawili zakaz wjazdu – napisał jeden z mieszkańców.

Jakub Tokarczyk, wskazany na ogłoszeniu firmy Montagaz jako osoba do kontaktu pytany przez Swidnica24.pl dlaczego doszło do nałożenia się obu inwestycji odpowiada: trudno powiedzieć. Dodaje, że trwa wymiana sieci gazowej na całej długości ulicy Waryńskiego, ale tam, gdzie rury już zostały wymienione, wchodzi ekipa układająca na powrót chodnik. Inwestycja ma „uciekać” w kierunku „dziesiątek” (numerów budynków) i zmniejszać utrudnienia powstałe w związku z kolizją obu remontów. Zakończenie prac przewidywane jest na koniec tego roku.

Po przeciwnej stronie ulicy rozpoczęła się przebudowa chodnika na zlecenie miasta. Prace o wartości 124 230 zł powierzono spółce Sudeckie Drogi, zarejestrowanej w Świdnicy, a umowa została zawarta 27 października 2023 roku i obowiązuje do 22 grudnia 2023. – To gmina decyduje o terminach – dowiedzieliśmy się pod numerem kontaktowym z ulotki. Jak usłyszeliśmy, pogoda wczoraj wstrzymała prace, ale dzisiaj mają ruszyć na nowo i zakończyć się zgodnie z zapowiedzianym w ogłoszeniu terminem, 15 grudnia.

Do Urzędu Miejskiego skierowaliśmy pytania, kto i dlaczego zdecydował o jednoczesnym wykonywaniu obu inwestycji.

To nie koniec problemów z parkowaniem na Osiedlu Młodych. W grudniu ma zostać wymieniona ok. 300-metrowa nawierzchnia na ul. Prądzyńskiego. Prace wg zapowiedzi magistratu potrwają nie dłużej niż 6 tygodni.

Aktualizacja. Dzisiaj Sudeckie Drogi poinformowały: „Planujemy zakończyć remont chodnika na Waryńskiego oraz udostępnić mieszkańcom (część parkingowa) do końca tygodnia.”

Aktualizacja 23.11.2023r.: Jak poinformowały Drogi Sudeckie, w czwartek parking był sukcesywnie udostępniany:

/red./
fot. Mariusz Ordyniec
Poprzedni artykułPrzedszkolaki dały radę! [124 ZDJĘCIA]
Następny artykułWynajem zmywarek gastronomicznych – ile to kosztuje i czy się opłaca?