Strona główna 0_Slider Cztery strzelone gole na zakończenie piłkarskiego roku w Świdnicy!

Cztery strzelone gole na zakończenie piłkarskiego roku w Świdnicy! [FOTO/VIDEO]

0

Przekonującym zwycięstwem piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica zakończył się ostatni w tym roku mecz w ramach rozgrywek Koleje Dolnośląskie IV ligi.Biało-zieloni pokonali beniaminka ligi – Górnika Nowe Miasto Wałbrzych 4:1, zapisując na swoim koncie trzecie z rzędu zwycięstwa w spotkaniach o ligowe punkty.

Gospodarze od początku starcia mieli inicjatywę, byli groźniejsi, ale na pierwsze trafienia przyszło nam trochę poczekać. W 40. minucie wynik tego pojedynku otworzył Damian Chajewski, a kilkadziesiąt sekund później podwyższył na 2:0. Młody zespół gości walczył bardzo ambitnie i w 55. minucie zdołał odpowiedzieć kontaktowym golem. Świetnym strzałem z dystansu popisał się bowiem Piotr Jankowski. Chwilę później miejscowi po raz drugi w tym meczu znaleźli się na dwubramkowym prowadzeniu. Do końca o piłkę z dwójką obrońców walczył Dominik Jagielski, bramkarz rywali trafił futbolówkę w jednego z obrońców, a ta trafiła w końcu pod nogi Adama Niedźwiedzkiego, który z prezentu skorzystał i strzelił na 3:1. W 78. minucie zadaliśmy ostatni cios. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adama Niedźwiedzkiego świetną główką popisał się Wojciech Sowa, ustalając wynik meczu na 4:1.

SKRÓT MECZU (Mariusz Ordyniec)

Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica wygrali trzeci z rzędu pojedynek w ramach rozgrywek Koleje Dolnośląskie IV ligi, kończąc jesienne zmagania na 9. pozycji w tabeli. Cieszy kolejny debiut młodego zawodnika, wychowanka klubu w rozgrywkach seniorskich. W 81. minucie gry na murawie pojawił się bowiem Eryk Korab, zawodnik drużyny juniorów starszych z I ligi wojewódzkiej z rocznika 2006.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 4:1 (2:0)

Skład: Kot, Ratajczak, Orzech, Łaski, Przewoźny (69′ Frankowski), Sowa (81′ Korab), Filipczak (46′ Gliwa), Orzechowski (56′ Migas), Niedźwiedzki (78′ Kozachenko), Chajewski (81′ Lipiński), Jagielski.

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski, VIDEO: Mariusz Ordyniec/

Poprzedni artykułMistrzowie jazzu zagrali w Świdnicy. Znakomity koncert zakończył tegoroczne Świdnickie Noce Jazzowe [FOTO]